“Vienam “pažarņikam” es iedevu pa galvu!” Apkārtējie nikni par glābēju darbu Ilūkstē, kur uguns laupīja divu sieviešu dzīvības

4 komentāri

Trešdien, 19.decembrī, plkst.14.43 Ilūkstes ugunsdzēsēju depo atskanējis trauksmes signāls. Tikai 750 metru attālumā no posteņa kādā privātmājā Kastaņu ielā izcēlies ugunsgrēks. Glābšanas dienestā fiksēts, ka pirmā ugunsdzēsēju brigāde notikuma vietā ieradusies vien četru minūšu laikā.

Degusi koka māja. Degšana sākusies no priekšnama, līdz ar to evakuācijas ceļi esot bijuši nogriezti. Ugunsgrēkā gāja bojā divas sievietes.

Neilgi pēc pirmās brigādes palīgā kolēģiem ieradušies arī papildspēki no Daugavpils un liesmas izdevies veiksmīgi apslāpēt. Ugunsgrēks pilnībā likvidēts plkst.17.30, kad notikuma vieta nodota policijas pārziņā.

Iespējamais aizdegšanās iemesls varētu būt īssavienojums nama priekšnamā.

Tam, ka pie vainas varētu būt kāda dzirkstele, ko radījis īssavienojums, piekrīt arī mājas saimnieks Edgars. Viņš nelaimes brīdī atradies pilsētas otrā galā, kur palīdzējis kādam paziņam remontēt mājokli. Zīmīgi, ka tajā pašā dienā viņš no “Sadales tīkla” bija saņēmis ziņu par to, ka atslēgta elektrība, tad sekojusi vēl viena ziņa par to, ka elektroapgāde atjaunota. Tad vēl īsu brīdi vēlāk – zvans par nelaimi paša mājās.

Nama īpašnieks ir neizpratnē, kādēļ ugunsdzēsēji sākotnēji nav devušies iekšā mājā, kur atradusies viņa māte un vecmāmiņa.

Arī raidījuma “Degpunktā” uzrunātais kaimiņš, kurš kļuvis par traģiskā ugunsgrēka aculiecinieku, izdzirdot jautājumu par pieredzēto, savu stāstāmo sāk rupji nolamājoties.

Par traģiskajiem notikumiem Ilūkstē ieinteresējušies arī Valsts policijas darbinieki. Viņi izmeklēs ne vien ugunsgrēku un tā izcelšanās iemeslus, bet arī incidentus tā dzēšanas darbu laikā – tiks pārbaudītas gan aculiecinieku versijas par glābēju kavēšanos, gan vīru sūdzība par uzbrukumu ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā. Tāpat dienesta darbinieki sola veikt iekšējo izmeklēšanu, lai pārbaudītu jebkādas aizdomas, kas saistītas ar šo ugunsgrēku.