Vienā no Maskavas forštates kolorītākajiem namiem maltītes gatavošanas dēļ izceļas ugunsgrēks

1 komentārs
Vienā no Maskavas forštates kolorītākajiem namiem maltītes gatavošanas dēļ izceļas ugunsgrēks

Kādam vīrietim, kuram grādīgie dzērieni nav sveši, 13. septembrī paveicās palikt dzīvam pēc tam, kad, reibumā iemidzis, viņš nepamanīja dzīvokļa virtuvē izcēlušos ugunsgrēku, vēsta “Degpunktā”.

Maskavas forštatē, vienā no koka mājām Jersikas ielā, vakar, 13. septembrī, dienas vidū bīstamu situāciju savā dzīvoklī izraisīja kāds vietējais iedzīvotājs vārdā Aleksandrs. Viņš uz plīts gatavoja maltīti un pamanījās iesnausties. Ēdiens sāka degt, bet Aleksandrs turpināja snaust.

“Ugunsdzēsējus izsauca garāmgājēji, bet mēs pat nejutām, viņam logi bija ciet, un dūmi sāka velties pa logiem. Pamanīja cilvēki, uzbļāva mums, jo man logi ir vaļā. Es teicu, lai sauc glābējus, un viss. Paveicās, normāli, izglābām cilvēku,” stāsta mājas iedzīvotāja Irina.

Taujāta, vai kaimiņš lietojot grādīgos dzērienus, Irina atbild apstiprinoši. “Es nezinu bieži vai ne, es ar viņu kopā nedzeru. Bet gadās. Tagad laikam viņš ir pie sievas,” viņa saka.

Uz “Degpunktā” klauvējieniem pie durvīm šodien mājās esošais Aleksandrs reaģē, bet izliekas, ka vakar nekas nav noticis. “Nekas nedega,” viņš saka, paužot, ka arī dūmu nav bijis vai arī, ja bijis, tad blakus.

Aleksandrs “Degpunktā” labprāt ielaiž dzīvoklī, lai pierādītu, ka ugunsgrēka nav bijis. Un tad pēkšņi amnēzija ir dziedināta.

Viņš atzīst, ka vārījis maltīti uz gāzes plīts, aizmidzis un dūmu esot bijis daudz, taču nekas dzīvoklī nesadega, pats pamodies un izgājis ārā. Ugunsdzēsēji tikai esot paskatījušies un aizgājuši.

Aleksandru izglāba kaimiņi atlaužot durvis, ugunsdzēsēji viņu nodeva mediķu rokās, taču no hospitalizācijas vīrietis atteicās.

Dienesti konstatēja, ka Aleksandra dzīvoklī nav dūmu detektora, un, ja laikus nebūtu pamanīti dūmi, koka mājai šāds ugunsgrēks izplešoties varēja radīt pat iznīcības draudus.
1 komentārs