“Varbūt iegāja sadzēries pagulēt”; Jelgavā būvdarbu konteinerā sadeg bezpajumtnieks

1 komentārs

Jelgavas bezpajumtnieki jau ilgstoši raduši patvērumu kādā celtniecības konteinerā, un tā īpašnieks par notiekošo neliekas ne zinis. Otrdien, iesprostots metāla tvertnē, mira kāds vīrietis, kurš tur bija plānojis pavadīt nakti.

Konteiners atrodas Jelgavā, kur Māteru ielas sešdesmit otrais nams jau ilgstoši tiek renovēts. Tā īpašnieks atrodas ārvalstīs, un celtniecība nesokas tik raiti, kā cerēts. Būvdarbiem paredzētais konteiners, kas novietots blakus ēkai, bet netiek izmantots, piesaistījis bezpajumtnieku uzmanību. Par to blakus māju iedzīvotāji bijuši krietni saniknoti.

“Ļoti bieži cilvēki bez noteiktas mājvietas tur iet un dzer, un sēž. Tai mājai nav apsarga, šeit nekad neviena nav mājās. Kad viņi to atjaunoja, tur nedaudz paremontēja, tad mājas saimnieks neparādījās, suns ir nepieskatīts, neviens viņu nebaro. Mums šeit ir tāds, tā teikt, rajons, kur visi dzer, šķūņos dzīvo, lai arī cik bieži mēs nesauktu policiju, neviens nezina, kā to visu pārtraukt,” stāsta kaimiņiene.

Tvertnē varēja iekļūt ikviens. Durvis, kā saimniece atklāja aizkadrā, vienmēr bija vaļā. Bojājuma dēļ tās aizslēgt nemaz nebija iespējams. To “Degpunktam” apstiprina arī jaunā māmiņa no blakus mājas, kas ikdienā ievēroja konteinera apmeklētājus. “Tur vaļā durvis stāvēja visu laiku. Tur nemaz nebija durvju. Tur bija mašīnas sēdekļi iekšā,” zina stāstīt blakus mājas iedzīvotāja.

Otrdien tumsas aizsegā konteinerā bija iekļuvis kāds aptuveni sešdesmit gadus vecs vīrietis. Pēc pāris stundām viņa patvērums pamatīgi uzliesmoja. Dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji krāsmatās uzgāja bezpajumtnieka līķi, un iedzīvotāji spriež, ka cilvēka dzīvību laupīja nenodzēsts izsmēķis.

Apdedzis. Iespējams, viņš gulēja, varbūt iegāja sadzēries pagulēt, pīpēja. Tur jau sen saimniekam vajadzēja kārtību… Atstāja māju, atstāja būdu, visi tur iet, kas grib,” atklāj “Degpunktā” nama pirmā stāva iedzīvotājas.

Ugunsgrēkā cieta arī konteinera īpašnieka nepabeigtā māja. Glābēji dzēšanas darbus pabeidza ap vieniem naktī.

1 komentārs