“Varbūt arī speciāli. Novāc un tad tur ceļ sazin ko”; Ģertrūdes ielā liesmas izposta koka namu

1 komentārs
“Varbūt arī speciāli. Novāc un tad tur ceļ sazin ko”; Ģertrūdes ielā liesmas izposta koka namu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Gadiem ilgi graustu Rīgā, Ģertrūdes ielā, pamazām centās atjaunot tā saimnieks, taču vietējie stāsta, ka jūtams progress tā arī nebija manāms. Nedēļas nogalē liesmas pārņēma mājas pirmo stāvu, un kaimiņi ir neizpratnē, kā tas bija iespējams.

Ģertrūdes ielas iedzīvotāja Olita sestdien ap pusdienas laiku devās uz tirgu pēc pārtikas produktiem. Ejot cauri pagalmam, garām pamestajai kaimiņu ēkai, nekas neliecināja par ko aizdomīgu. Neilgu laiku vēlāk sieviete saņēma satrauktu zvanu no mājiniekiem.

“Es biju Dzirnavu ielā apmēram, kad man zvanīja, ka degot blakus māja. Kad gāju prom, nekas nebija, visur bija klusums apkārt,” stāsta Ģertrūdes iela iedzīvotāja Olita.

Kad Olita atgriezās mājās, ugunsgrēks jau bija nodzēsts. Operatīvie dienesti vēl pēdējo reizi pārliecinājās, vai ēkā nav palicis kāds gruzdēšanas perēklis. Apkārtējie sastājās bariņā un sāka apspriest nelaimes potenciālo iemeslu. Dažiem ir aizdomas, ka dedzināšana nebija negadījums.

“Varbūt arī speciāli, jo tagad jau tā dara ar koka mājām, novāc un tad tur ceļ sazin ko,” bažas pauž Ģertrūdes ielas iedzīvotāja.

Ģertrūdes ielas simt trīsdesmit trešais ”A” nams iekļauts Rīgas domes graustu sarakstā, kā B kategorijas vidi degradējoša būve. Kaimiņi stāsta, ka īpašnieks centās to sakopt soli pa solim, taču būvdarbi ritēja ļoti lēni. Tagad vietējie gaida, kad saimnieks noīrēs konteineru, kur beidzot samest sadegušās drazas.