Vangažos izcēlies postošs ugunsgrēks – sadegusi vietējā ražotne

1 komentārs
Vangažos izcēlies postošs ugunsgrēks – sadegusi vietējā ražotne

Naktī uz ceturtdienu Vangažos izcēlās viens no pēdējā laika postošākajiem ugunsgrēkiem, degšanas platībai sasniedzot 6000 kvadrātmetru. Notikuma vietā strādāja 45 ugunsdzēsēji. Cietušā uzņēmuma vadība, kas zaudēja plašu angāru un darbam nepieciešamos materiālus, atsakās komentēt notikušo vai atbildēt uz jautājumu, kāpēc darba telpās neizdevās saglabāt ugunsdrošību. 

Vienā no metālizstrādājumu ražošanas uzņēmuma SIA ”Izoterms” angāriem naktī uz ceturtdienu plosījās spēcīgs ugunsgrēks vairāku tūkstošu kvadrātmetru platībā.

Telpā tika glabātas tērauda caurules un to savienojumi, kas neatgriezeniski aizgāja postā. Vairāk nekā 40 ugunsdzēsēju ar speciālu ekipējumu metās degošajā celtnē, taču darbu traucēja vairāki faktori.

Angāra sienas klāja siltumizolācijai izmantoti materiāli, kas ir uguns nedroši un liesmām labvēlīgi, turklāt konstrukcijas jebkurā brīdī varēja sabrukt.

Ugunsgrēks sākās celtnes kreisajā pusē, tāpēc, lai novērstu tā izplatīšanos pa visu angāru, dzēšana tika uzsākta no celtnes labās puses.

Talkā nāca arī Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība. Glābējiem kopīgiem spēkiem liesmas izdevās lokalizēt ap četriem no rīta, taču vairākas ekipāžas uzkavējās notikuma vietā, lai pārliecinātos par drošību.

Cietušais uzņēmums notikušo ir atteicies komentēt, tāpēc nav skaidrs, kā ugunsgrēks izcēlies.