Valkā uzdarbojas dedzinātāji? Pāris dienu laikā notikuši vismaz trīs nopietni ugunsgrēki

2 komentāri
Valkā uzdarbojas dedzinātāji? Pāris dienu laikā notikuši vismaz trīs nopietni ugunsgrēki

Valkā uzdarbojušies ļaunprātīgi dedzinātāji, kas pielaiduši uguni kādai iespaidīgai, senai ēkai, bet kopā pāris dienu laikā izraisīti vismaz trīs nopietni ugunsgrēki. Piromāni uzdarbojas gan gaišā dienas laikā, gan tumsas aizsegā, un policijai ir pamats domāt, ka kāds kaut ko noteikti būs redzējis, tikai nolēmis par to neziņot.

Pagājušas vien pāris dienas pēc plašā ugunsgrēka Valkā, kad uguns nopostīja neapdzīvotu ēku pilsētas centrā, un ugunsdzēsēji saņēmuši jaunu izsaukumu uz kādu uzliesmojumu turpat netālu, Raiņa ielā.

Viss sācies naktī uz otrdienu, īsi pirms plkst. 2.00, kad vietējie iedzīvotāji pamanījuši aizdomīgus dūmus, kuri nākuši no kādas pamestas ēkas jumta. Ļaudis nebija vilcinājušies un uzreiz par notikušo paziņojuši ugunsdzēsējiem. Dažas minūtes pēc zvana notikuma vietā ieradušies glābēji un policisti. Pa to laiku liesmas paspējušas izplatīties pa mājas jumtu un sasniegt vairāk nekā 100 kvadrātmetru platību.

Cīņai ar liesmām ugunsdzēsēji piesaistījuši kuplu vienību skaitu, bet tik un tā dzēšana notikusi vairākas stundas. Tikai plkst. 4.00 postažu izdevies likvidēt. Māju glābēji nosargājuši, taču no liesmām cietušas jumta konstrukcijas un ēkas otrais stāvs.

Un līdz ko ugunsdzēsēji bija pabeiguši darbu notikuma vietā un sarullējuši šļūtenes, atskanējis jauns izsaukums. Pārsimt metru attālumā aizdedzies kāds neapsaimniekots kiosks. Pamestajās telpās gruzdējuši atkritumi. Likumsargiem radušās pamatotas aizdomas, ka Valka uzdarbojas kāds ļaunprātīgs dedzinātājs vai pat piromānu grupējums. Policistu versijai piekrīt arī vietējie iedzīvotāji.

Saistībā ar visiem trim ugunsgrēkiem policijā ir uzsāktas trīs atsevišķas lietvedības. Tā kā likumsargu redzeslokā pašlaik nav neviena aizdomās turamā, kartības sargi pēc palīdzības vēršas pie vietējiem iedzīvotājiem.

“Ja iedzīvotajiem ir jebkāda informācija, kas varētu palīdzēt atklāt šos noziedzīgos nodarījumus, tad lūdzu vērsties Valkas policijas iecirknī vai pa tālruņa numuru 110 un sniegt informāciju, kas jebkādā veidā var noderēt mūsu izmeklēšanai,” aicina Valkas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Armands Āboliņš.