Valgundē ugunsnelaimē gājuši bojā nesen dzimuši kaķēni! Degušā šķūņa īpašniekiem aizdomas par ļaunprātību

0 Komentāru
Valgundē ugunsnelaimē gājuši bojā nesen dzimuši kaķēni! Degušā šķūņa īpašniekiem aizdomas par ļaunprātību

Pagājušā diennakts nākusi ar bēdīgu vēsti no Valgundes pagasta Jelgavas pievārtē. Arvien skaļāk vietējo vidū uzvirmo runas, ka uzdarbojas kāds piromāns.

Naktī uz trešdienu, 9. janvāri, Valgundes pagastā dzīvojošā Laimdota pamodās, jo izdzirdēja degoša šīfera sprādzienus. Nojaušot, ka saimniecību piemeklējusi nelaime, sieviete steidzīgi uzvilka biezo ziemas jaku un izskrēja pagalmā. Ģimenes būvētā šķūņa sāns bija aizsvilies, un liesmas, paklausot vēja virzienam, strauji virzījās uz priekšu.

Brīdī, kad liesmas iemetās sausā siena šķūnī, ugunsdzēsēji vēl tikai devās uz notikuma vietu. Daži no tuvāko māju kaimiņiem jau bija pamanījuši, kas notiek blakus sētā un vēlējās nākt talkā, taču daudz nekas gan nebija līdzams.

Pirmais iebruka jumts. Pēc aptuveni 20 minūtēm bija klāt arī glābēju ekipāža, taču liesmas jau bija sasniegušas 200 kvadrātmetru platību. Privātmāja, kurā dzīvo Laimdotas ģimene, ir uzbūvēta turpat netālu, tāpēc arī tā atradās ugunsgrēka riska zonā.

Šķūnī sadega motocikls, kurināmie materiāli un vairāki jaundzimuši kaķēni. Kaķene, kurai Laimdota deva pajumti bargajos laikapstākļos, dzemdējusi pāris dienas pirms postošā ugunsgrēka.

Ugunsdzēsēji no degošā šķūņa paspēja izglābt piecas Vjetnamas cūkas. Tās tika atstātas pagalmā un bailēs aizbēga no notikuma vietas. Visi pieci sivēni šobrīd dzīvo savvaļā un skraida pa Valgundes mežiem. Brīdis, kad tās tiks noķertas, esot tikai laika jautājums, saka Laimdota un viņas vīrs Jānis.

To, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, apstiprina degušā šķūņa īpašnieki, taču plašākas detaļas mājas saimnieki pagaidām neatklāj. Ņemot vērā, ka neviens netika pieķerts pie rokas, šobrīd, tā teikt, rādīt ar pirkstu uz vainīgo vēl esot pāragri.

0 Komentāru