Vakar ugunsgrēkā Jēkabpilī cietuši septiņi cilvēki

0 Komentāru
Vakar ugunsgrēkā Jēkabpilī cietuši septiņi cilvēki
LETA

Pagājušajā diennaktī, laika posmā no šā gada 29. novembra plkst. 6.30 līdz 30. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 31 izsaukumu – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Plkst. 10.24 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī deg dīvāns 2 m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās septiņi cilvēki, kuri bija cietuši un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no ēkas otrā stāva ar izbīdāmo kāpņu palīdzību izglābts viens cilvēks. Plkst. 11.30 ugunsgrēks tika likvidēts.

Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts apkures ierīces ekspluatācijas pārkāpums – uz krāsns atradās dažādi papīri, grāmatas, avīzes, kas krāsns kurināšanas rezultātā aizdegušies. VUGD aicina ievērot piesardzību apkures sezonas laikā – ekspluatēt apkures ierīce atbilstoši ugunsdrošības prasībām un uzstādīt dūmu detektorus.

Plkst. 21.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Olaines novada Olaines pagastu, kur deg pirts. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka pirts 150 m² platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.10.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, siens, elektrības vadi, sadzīves mantas, vieglā automašīna, divi dzīvojamie vagoniņi, trīs gaļas kūpinātavas un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakar ugunsdzēsēji glābēji Jelgavas novada Vircavas pagastā atbrīvoja aiz skapja iestrēgušu suni.

0 Komentāru