Vakar Latvijā dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki

Komentāri
Vakar Latvijā dzēsti 14 kūlas ugunsgrēki
FOTO: LETA

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 57 izsaukumus – 32 uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst 14 kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija 6,7 hektāri. Kopumā šogad reģistrēti jau 1193 pērnās zāles ugunsgrēki.

Vakardien platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Alūksnes novada Liepnas pagastā, kur pērnā zāle dega 1 hektāra platībā un iespējams tieši kūlas degšanas rezultātā nodega šķūnis 15 m² platībā, bet otrs lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Daugavpils novada Laucesas pagastā, kur pērnā zāle dega 8000 m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, cepeškrāsns, kravas automašīnas riepa, starpstāvu pārsegums, jumts, siena, grīda, viesu nams, divas dzīvojamās mājas, divas saimniecības ēkas, sodrēji ēkas dūmvadā un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, vakardien Lubānas ielā Rīgā ugunsdzēsēji glābēji no koka nocēla kaķi, kurš saviem spēkiem nespēja tikt lejā, bet Maskavas ielā Rēzeknē ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstorņa otrā stāva nocēla kaķi un nodeva to saimniekiem.

Lasi vēl