Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina “BMW”

0 Komentāru

Daudzdzīvokļu mājas pagalmā Rīgā, Zalves ielā, izvietotās video novērošanas kameras kā uz delnas fiksējušas noziegumu, kas, visticamāk, paveikts ar apzinātu mērķi kaitēt konkrētam cilvēkam. Apkaimes iedzīvotāji gan nelolo cerības, ka vainīgie tiks atrasti un sodīti, taču cer, ka nekas tāds vairs neatkārtosies.

Ap plkst. 3.30 naktī Zalves ielas 40. numuru daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji tika uzrauti no miega. Pagalmā kaut kas intensīvi sprāga un daudzi, vēl tērpti pidžamās, steidzās saprast, kas notiek.

Liesmas no pilnā platībā degošā ”BMW” pārmetās arī uz kaimiņa ”Mitsubishi Colt” spēkratu, kam izdega salons. Pāris metrus tālāk stāvošajam ”Volkswagen Passat” no lielā karstuma sakusa sāns. Cilvēki pagalmā nepacietīgi gaidīja ugunsdzēsējus. Likumsargi ātri vien ieguva nepārprotamus pierādījumus, ka dedzināšana bija ļaunprātīga. Tā pagājušajā naktī noprata arī vietējie.

“(DP: Kāpēc dega, kā jums šķiet?) Es domāju tāpēc, ka aizdedzināja. (DP: Kas par to liecina? Ļaudis tā runā?) Nē, policija pateica. Divi vīrieši aizdedzināja,” stāsta notikuma vietā sastaptais kaimiņš.

Novērošanas kameras fiksēja, kā teritorijā ielaužas divi maskējušies vīrieši. Nelūgtie viesi bija redzami tiešraidē, taču dežurants šķiet, tajā brīdī ierakstu neskatījās. Darbi bija sadalīti – viens no ļaundariem ar viegli uzliesmojošu šķidrumu aplēja iepriekš noskatīto ”BMW” spēkratu. Viņa biedrs, lieki nekavējoties, uzmeta automašīnai kaut ko, kas izskatās pēc degoša auduma gabala. Iespējams, tika paveikta atriebība.

Policija pagaidām ļaundarus nav atradusi. “Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās,” norāda Valsts policijas pārstāve Krista Andersone.

Ikviens, kuram pieejama izmeklēšanai noderīga informācija, ir aicināts zvanīt policijai pa tālruņa numuru 110.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie