Uzvēdīja neliela dūmu smaka, un neviens pat nenojauta, ka šis izvērtīsies par vienu no bīstamākajiem ugunsgrēkiem

0 Komentāru

Īsi pēc pusdienlaika ceturtdien, 19. janvārī, izcēlās ugunsgrēks daudzdzīvokļu namā Sarkandaugavā. Kā izskatījās notikuma vietā, kur strādāja vairāk nekā 30 glābēju, un kas zināms par notikušā iemesliem?

Kad dažas minūtes pēc pusdienlaika Viestura prospekta 67. namā uzvēdījusi viegla dūmu smaka, neviens pat nav spējis iedomāties, kā dažu minūšu laikā izvērtīsies turpmākie notikumi.

“Es sajutu, ka pa ventilācijas lūku dzīvoklī ienāk dūmi. Kad pavērāmies caur logu, ieraudzījām, ka tie nāk no pagraba,” stāsta vietējais iedzīvotājs Aleksejs.

Protams, pavisam drīz vien glābšanas dienestā atskanējuši vairāki satrauktu vietējo zvani un uz notikuma vietu nosūtītas divas ugunsdzēsēju brigādes.

Glābšanas darbu vadītājs raidījumam “Degpunktā” atzīst, ka šajā izsaukumā, kur patiesībā deguši vien 30 m² pagrabstāva telpu, vīri saskārušies ar daudz un dažādiem sarežģījumiem. Necaurredzamos dūmus papildinājusi ārkārtīgi augsta temperatūra šaurajos pagraba kambaros un ejās, turklāt daudzviet ugunsdzēsējus apdraudējuši arī atsegti, dzirksteļojoši elektrības vadi.

Noskatoties uz glābšanas dienestu darbu un milzīgajiem resursiem, kas iesaistīti šīs nelaimes likvidēšanā, vietējie neslēpj, ko domā – viņi uzskata, ka tā nav nejaušība un kādai ģimenei, visticamāk, tiks nosūtīts prāvs rēķins.

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā stāsta, ka notikuma vietā vienlaikus strādājušas vairākas ārstu brigādes.

Kopumā pēc palīdzības vērsušies desmit cilvēki, no kuriem trīs, divi vīrieši un kāda kundze, nogādāti slimnīcā.

Visos gadījumos cietušie saindējušies ar kodīgajiem dūmiem, taču viņu dzīvībām nekādas briesmas nedraud.

Foto

0 Komentāru