Ūnijas ielā ar degšķidrumu aplietas un aizdedzinātas dzīvokļa ārdurvis saceļ trauksim deviņstāvu ēkā

Pievienot komentāru

Nakts laikā Purvciemā kāds ļaundaris Ūnijas ielas 71. namā aizdedzināja vienu no septītā stāva dzīvokļa ārdurvīm un pēc izdarīta laidās lapās. Par noziedznieka upuriem kļuvuši visi, kas mitinājās līdzās.

Nama astotā un devītā stāva iedzīvotājiem aizvadītā nakts pagāja bez miega un bagāta ar baisiem piedzīvojumiem. Ierasto mieru iztraucēja ugunsgrēks kāpņutelpas astotajā stāvā. Ar degšķidrumu aplietas un aizdedzinātas kāda dzīvokļa ārdurvis. Degšana notika visai ilgi un ar spēcīgu liesmu, turklāt liesmojot sintētiskiem materiāliem, izplatījušies kodīgi dūmi. Postaža tiešā veidā skāra visus, kas dzīvo līdzās.

“Bija trīs naktī. Ugunsdzēsēji pamodināja, gājām lejā un redzējām, ka durvis dega, caurums bija durvīs,” stāsta nama iedzīvotājs Guntars.

Vairums iedzīvotāju savus mitekļus pameta pašu spēkiem, taču dažiem bija nepieciešama glābēju palīdzība.

“Šausmīgi daudz dūmu bija, knapi dzīva bija. Pilnīgi ar nešanu mani ugunsdzēsēji nesa. Ziniet, kā no tā šoka, no miega, nevaru atjēgties. Un tāda ar basām kājām,” atminas mājas iedzīvotāja Mārīte.

Mārīte nonāca ārstu aprūpē, jo no uztraukuma kundzei pacēlās asinsspiediens. Kopumā no vairākiem dzīvokļiem evakuēti deviņi cilvēki. Miteklī, pret kuru vērsts noziegums, aizvadītajā naktī tā arī neviens neparādījās, un tas arī saprotams, jo telpās jau mēnesi ilgst remontdarbi un faktiski neviens nedzīvo. Trešdien pie degušā dzīvokļa sastaptie strādnieki, kuri ieradušies, lai turpinātu remontdarbus, piekrīt versijai, ka noticis noziegums.

“Izteikta benzīna smaka, turklāt izliets ļoti daudz benzīna, tāpēc te joprojām ir smaka. Ģimene, kurai pieder šis dzīvoklis, ir pieklājīga un solīda. Nezinu, ar kādu mērķi tas tika izdarīts,” raidījumam “Degpunktā” norāda strādnieks.

Lai arī durvju dedzināšanas fakts ir acīmredzams, Valsts policijas pārstāvji šodien norāda, ka pašreiz ļaunprātībai gūti apstiprinājumi. Iecirknī ir uzsākts kriminālprocess pēc nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, un likumsargi meklē aculieciniekus. Visus, kuriem ir jebkāda vērtīga informācija, kas var palīdzēt izmeklēšanai, policisti aicina ziņot, zvanot pa tālruni: 67090922 vai 110. Vai arī vērsties Teikas iecirknī.