Ugunsnelaime Bolderājā: aizdegas bīstams grausts, kurā dzīvo cilvēks

Pievienot komentāru
Ugunsnelaime Bolderājā: aizdegas bīstams grausts, kurā dzīvo cilvēks
EKRĀNUZŅĒNUMS

Pirms vairākiem gadiem kādas nesakoptas ēkas īpašniekam Bolderājā dome noteica savest graustu kārtībā, tā panākot drošāku vidi apkārtējiem iedzīvotājiem. Tas joprojām nav izdarīts. Tikmēr dzīvošanai nepiemērotajā un ugunsnedrošajā mājā uz dzīvi iekārtojās kāds vīrietis. Pagājušajā naktī iemītnieks neuzmanīgi rīkojās ar uguni un ēka aizdegās.

Pēc pusnakts Bolderājas Lielās ielas iedzīvotāji pamatīgi satrūkās un tika pamodināti no miega. Ugunsdzēsēju un citu operatīvo dienestu brigādes, sirēnām skanot, traucās uz Rīgas domes klasificētu B kategorijas graustu, kas dega ar atklātu liesmu. Kaimiņiene stāsta, ka tur mitinās kāds četrdesmit gadus vecs vīrietis, bet dzīvošanas apstākļi mājā ir neapskaužami. Bērnībā pavadījusi tur laiku, sievietes atmiņas nav no tām labākajām.

“Viņš bija pazīstams manai ģimenei, viņš, rupji runājot, ir alkoholiķis. Viņš neko nedarīja. Nezinu, kas notika, naktī pamodos un ieraudzīju uguni, visticamāk, kā es saprotu, tas ir viņa dēļ, jo neviens cits tur vairs nedzīvo, izņemot viņu. Tur var dzīvot, tur ir krāsns apkure. Man arī ir krāsns apkure, jā, man tagad ir arī elektrība, bet, kad ilgi tā dzīvo, tad pierod. Es savā bērnībā tur ilgi pavadīju laiku un pat toreiz tur nebija elektrības,” zina stāstīt kaimiņiene.

Iespējams, vīrietis izraisīja nelaimi, neuzmanīgi kurinot krāsni vai iekštelpās nometot nenodzēstu izsmēķi. Ugunsdzēsēju ziņojumā nav minēts, ka ugunsgrēkā kāds būtu cietis. Tikmēr Rīgas dome akcentē, ka ēkas īpašniekam jau pirms vairākiem gadiem bija mājās ar numuriem 8B un 8A jāievieš kārtībā, taču tas spītīgi netiek darīts.

“Īpašnieks šobrīd ir informējis Rīgas domes Īpašuma departamentu, ka plāno īstenot dzīvojamo māju rekonstrukciju un ir uzsācis projekta izstrādi, bet šobrīd darbi joprojām nav īstenoti,” norāda Rīgas domes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Baiba Gailīte.

Pielāgojot paaugstinātu nekustamo īpašumu nodokli dome cer, ka sankcijas mudinās īpašnieku rīkoties. Tikmēr ugunsdzēsēji līdz pieciem rītā cīnījās ar simt piecdesmit kvadrātmetrus plašajām liesmām, līdz bīstamību izdevās novērst.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā