Ugunsgrēks Talsu pusē izposta saimniecību. Cietušie lūdz palīdzību!

32 komentāri
Ugunsgrēks Talsu pusē izposta saimniecību. Cietušie lūdz palīdzību!

Pirmdienas rītā pirms plkst. 6.00 ugunsdzēsēji beidza dzēšanas darbus kādā saimniecībā Talsu pusē. Šoreiz bez liesmu likvidēšanas lielas pūles bija nepieciešamas arī vairāk nekā simts mājlopu glābšanā.

Kad vakar vakarā ap plkst. 23.00 viens no saimniecības “Dzītari” strādniekiem pēdējo reizi devās apraudzīt un pabarot mājlopus, visas gotiņas bija savās vietās. Nekas tobrīd neliecināja, ka jau pēc stundas nāksies cīnīties par lopiņu dzīvībām. Jāteic paldies, ka tonakt dziļš miegs izpalika.

 

130 no mājlopiem izdevās izglābt, bet astoņas grūsnas govis, kuras apdzīvoja nodegušo kūts daļu, gāja bojā. Saimniecei Aijai vēl sāpīgāk ir apzināties, ka desmit gadus loloto saimniecību kāds izdomāja bojāt tīšuprāt. Nesen uzstādītā video novērošana, iespējams, ir piefiksējusi arī nelaimes vaininieku.

Foto: ugunsgrēks Talsu pusē izposta saimniecību

Kūts nebija apdrošināta, jo, kā saka saimniece Aija, koka dēļus jau neapdrošina. Tomēr bez tiem arī neiztikt. Būvmateriāli, nauda un darbaspēks ir tas, kas šobrīd Aijai visvairāk nepieciešams. Ikviens, kurš var palīdzēt, ir aicināts zvanīt saimniecei pa tālruni 29379949

Lasi vēl

 • Jānis
  +9 +7 -2

  Jānis

  Nu žēl kad tā.ugunsgrēks vienmēr nes postažu,bet nu šī saimniecība ir ļoti liela un nepieciešamos līdzekļus ēkas atjaunošanai var arī iegūt pardodot tās 30mit govis no simts...paliks apaļš skaitlis un naudiņa arī tīri smuka tiktu par pārdotajām govīm...nedaudz pašai saimniecei vajag pakustināt smadzenes,nevis uzreiz prasīt,lai kāds ziedo...nepaēdušu bērnu valstī ir vairāk,nekā pusnodegušu saimniecības ēku kam naudu ziedot...bet nu katram sava loģika un domāšana.
 • Es
  +5 +5 0

  Es

  Var apdrošināt gan koka staļļus un arī lopus var apdrošināt, tas zināšanai uz priekšdienām. Bet skumji.
 • Vecais janka

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl