Ugunsgrēks, kuru nepamanīja desmit stundas: Viesītē traģiskā nāvē iet bojā sieviete

5 komentāri
Ugunsgrēks, kuru nepamanīja desmit stundas: Viesītē traģiskā nāvē iet bojā sieviete
EKRĀNUZŅĒNUMS

Viesītē noticis traģisks ugunsgrēks, kad liesmas vairāk nekā desmit stundas plosīja kādas sievietes dzīvokli, neviena nepamanītas.

Kā stāsta vietējie, Amatnieku ielas 7. nams, kas slejas Viesītes centrā, tikai 100 metru attālumā no vietējā ugunsdzēsēju depo, jau vairākus gadus ir avārijas stāvoklī. Tajā ir atslēgta elektrība, un viens mājas gals jau labu laiku nav apdzīvojams, jo teju, teju draud sabrukt. Taču otrā ēkas daļa vēl līdz pat otrdienai bija mājvieta trīs ģimenēm.

Kādam jaunam puisim, kuram šo mitekli piešķīrusi pašvaldība, kādam sirmgalvim ar dzīvesbiedri un Ilvai ar draugu. Kaimiņiene Ilva naktī no pirmdienas uz otrdienu bija pirmā, kura pamanījusi ko nelāgu.

Sieviete nakts vidū neesot atskārtusi, ka kodīga smaka nāk no kaimiņu dzīvokļa, kurā, visticamāk, tobrīd jau bija izcēlies ugunsgrēks. Taču nekas īsti skaidrāks neesot bijis arī rīta pusē, kad viņa atgriezusies mājās – ēka no ārpuses joprojām izskatījusies pilnīgi neskarta, taču iekšā joprojām bijusi jūtama nepatīkama dūmu smaka. Tieši tādēļ viņa devusies meklēt, no kurienes tie nāk un nonākusi pie kaimiņu dzīvokļa mājas galā.

Lai nonāktu izsaukuma vietā, ugunsdzēsējiem bija nepieciešamas vien divas minūtes. Viri nekavējoties ķērušies pie darba, pārmeklējuši piedūmoto dzīvokli un atraduši tā iemītnieci, kādu kundzi gados. Cietusī iznesta ārā un nodota mediķu rokās, taču sievieti vairs nebija iespējams glābt.

Šobrīd par notikušo ir ierosināta lieta un precīzu ugunsgrēka apstākļu noskaidrošana uzticēta Valsts policijas darbiniekiem, taču var pieļaut, ka sieviete piedūmotajā dzīvoklī gājusi bojā pat vairāk nekā divpadsmit stundas, pirms kāds vispār pamanījis notiekošo. Lieki teikt, ka šeit lieti būtu noderējis dūmu detektors un krietni aktīvāka apkārtējo rīcība, pamanot ko aizdomīgu.

Turpat nelaimes vietā “Degpunktā” sastopam arī Valodju, izdegušā dzīvokļa saimnieku, kurš saprotamu iemeslu dēļ, nav pārāk runīgs. Par dzīvesbiedres nāvi viņš uzzinājis, pēc kaimiņienes zvana otrdienas vakarā: “Es biju slimnīcā. Trīs nedēļas. Es neko neredzēju. (DP: Un jūs tikai tagad atgriezāties no slimnīcas?) Jā. Man ir nosūtījums uz Rīgu, uz slimnīcu. (DP: Un jūs tagad brauksiet tālāk?) Jā. (DP: Atbraucāt uz māju…) Nu, paskatīties. (DP: Vai jums ir skaidrs kas notika, kādēļ izcēlās ugunsgrēks?) Kas tur notika, es nevaru pateikt.”

Pēc atgriešanās no slimnīcas, vīram būšot kur apmesties, jo pašvaldība viņam jau esot piešķīrusi citu dzīvokli. Tāpat, citas dzīvesvietas esot piemeklētas arī pārējo divu dzīvokļu iemītniekiem. Visticamāk, tiklīdz iedzīvotāji būs pārvākušies, šī ēka beidzot tiks nojaukta.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā

5 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Strīdīga situācija Juglā: Rīgas dome ļauj būvēt problēmātisku žogu

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto