Ugunsgrēks Jaunciemā varētu būt izcēlies no sausu zaru aizdegšanās; vietējie pieļauj arī tīšu dedzināšanu

0 Komentāru

Pirmdienas, 21. jūnija, pēcpusdienā virs Jaunciema mežiem pacēlās liels dūmu stabs, kas bija skaidri saskatāms no daudzu kilometru attāluma – tikai dažu simtu metru attālumā no mājām izcēlies plašs meža ugunsgrēks, kuru izdevies ierobežot vienīgi operatīvo dienestu darba dēļ, tikmēr vietējie pieļauj, – ugunsnelaime neradās nejauši, vēsta “Degpunktā”.

Lasi vēl: Jaunciemā vairākās vietās deg mežs; dzēšanas darbos cietuši divi ugunsdzēsēji

“Kāds aizdedzināja mežu, tos krūmus, kas te bija sakrauti. Kāds tos aizdedzināja. (..) Kaut kad senāk šeit iztīrīja mežu, un tagad tie sausi te stāvēja. Un kāds tiem pielaida uguni. (..) Paši no sevis jau neaizdegās,” pieļauj vietējā iedzīvotāja Tamāra.

Izsaukums uz Jaunciemu saņemts īsi pirms trijiem dienā. Par biezajiem dūmiem un liesmu stabu, kas pacēlies virs koku galotnēm, vienlaikus ziņojuši vairāki vietējie iedzīvotāji un garāmbraucēji.

Mihails Tutuškins, VUGD Dienesta nodaļas operatīvā dežuranta vietnieks

“Kad ieradāmies notikuma vietā, pirmās struktūrvienības konstatēja, ka uguns ir strauji izplatījusies diezgan lielā platībā. Bija redzama atklāta degšana, un uguns strauji izplatījās uz dzīvojamo sektoru. Pirmās struktūrvienības, ierodoties notikuma vietā, izsludināja paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku, tika piesaistīti Rīgas garnizona papildspēki.”

Kā norāda operatīvā dežuranta vietnieks, šāda apmēra notikumā iesaistīti gandrīz trīsdesmit vīru un prāvs tehnikas arsenāls. Tāpat šajā notikumā iesaistīts arī Valsts meža dienests, Valsts policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un civilās aizsardzības pārvalde, kas ar dronu palīdzību veica izlūkošanu no gaisa.

Attiecīgā karstumā operatīvajiem dienestiem bija ļoti grūti strādāt, notikuma vietā cieta divi ugunsdzēsēji, no kuriem vienam tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība notikuma vietā, un viņš turpināja darbu, kamēr otru ar pārkaršanas pazīmēm nācās stacionēt.

Aptuveni septiņus hektārus plašo ugunsgrēku izdevies ierobežot īsi pirms sešiem pēcpusdienā, taču darbi notikuma vietā ieilguši līdz pat vakaram.

Arī glābēju pārstāvis neizslēdz, ka uguns varētu būt sākusi izplatīties tieši no mežizstrādes laikā radītajiem zaru kalniem, taču šādā karstumā varētu būt vairāki aizdegšanās iemesli. To, kas patiesībā izraisījis šo ugunsnelaimi, pārbaudes laikā noskaidrots Valsts policijas darbinieki.

0 Komentāru