Ugunsgrēks iznīcina sirmgalvja ar drazām piekrāmētu dzīvokli; pašu vīru izdodas glābt

0 Komentāru

Īsi pirms septiņiem no rīta Rīgā, Kalnciema ielā, tika daļēji bloķēta automašīnu kustība centra virzienā, jo kādā piecstāvu ēkā ar atklātu liesmu aizdegās dzīvoklis 35 kvadrātmetru platībā, ar kurā esošās ugunsnelaimes likvidēšanu glābēji cīnījās pusotru stundu, vēsta “Degpunktā”.

Ugunsgrēki daudzdzīvokļu namos lielākoties nes līdzi lielu postažu un rada paaugstinātu bīstamību, jo briesmām tiek pakļauti uzreiz vairāki iedzīvotāji. Šoreiz, aizdegoties miteklim ceturtajā stāvā, gandrīz vai visi, kas tobrīd atradās savos dzīvokļos, evakuējās, kas, protams, krietni atviegloja darbu ugunsdzēsējiem.

“Cilvēki visi paši izgāja ārā,” stāsta vietējā iedzīvotāja.

Taču ar grūtībām glābēji sastapušies jau degošajās telpās, jo to saimnieks – vīrs gados – ilgstoši vācis un nesis uz savu dzīvesvietu visu, kas pagadās. Rezultātā ar drazām ticis piekrāmēts pilns dzīvoklis. Jāpiemin, ka ugunsdzēsēju ierašanās brīdī miteklis jau dega ar atklātu liesmu un pārmeklēt istabas, lai atrastu sirmo kungu, glābējiem bija primārs uzdevums.

Glābēji iegāja iekšā, atrada vīrieti un izvilka viņu ārā. Ugunsdzēsēju darbam apgrūtinājums bija, ka mājoklis bija piekrauts, kas apgrūtināja glābšanas un dzēšanas darbus.

Ugunsgrēka sekas ir postošas, jo miteklis ir faktiski pilnībā iznīcināts, turklāt dzēšanas laikā noplūdināti apakšējie kaimiņi. Mantas, kas pa logu ir izmestas no sirmā vīra dzīvesvietas, tagad atrodas ēkas pagalmā un apkārtējos nebūt neiepriecina. Par laimi, vienīgā cietušā dzīvībai briesmas nedraud, kā arī viņa hospitalizācija nebija nepieciešama.

Zināms, ka dzīvoklis bija apdrošināts, un jācer, ka šis apstāklis nāks par labu ne tikai mitekļa saimniekam, bet arī kaimiņiem, kurus ugunsnelaime skāra tiešā veidā.

0 Komentāru