Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī

0 Komentāru

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību mājokļu apsildē, iespējams tieši nedrošas apkures iekārtas lietošanas dēļ Daugavpilī postā aizgāja kādas ģimenes māja, vēsta “Degpunktā”.

Kopš ugunsnelaimes pagājusi vien diennakts un saprotams, ka mājas iedzīvotāji – Elvīra ar savu vīru Česlavu – joprojām ir emociju varā un knapi valda asaras. Palīdzēt tikt galā ar skumjām par mājvietas zaudējumu un sniegt atbalstu atbraucis dēls Nikolajs. Saimnieki stāsta, ka pulkstenis bija sešiem pievakarē, kad Česlavs, kuram ir kustības traucējumi, negaidīti nonāca ļoti bīstamā situācijā. Vīrietis savā istabā attapās dūmu un liesmu gūstā, kamēr Elvīra tobrīd vēl nebija pārnākusi mājās no darba.

Elvīra, mājas saimniece

“Es atnācu mājās ap plkst. 19.25 vakarā. Ugunsdzesēji jau šeit intensīvi dzēsa. Stāvēja divas vai trīs mašīnas, viņi dzēsa jumtu. Viss jau bija apdedzis. Česlavs stāvēja mājas otrā pusē kails, izmircis, ar basām kājām. Viņš paspēja no mājām izripināt gāzes balonu. Gāzes balons stāvēja nevis iekštelpās, bet uz terases, speciālā skapī. Viņš paspēja balonu izripināt, lai tas nesprāgtu.”

Česlavs pats izglābās no liesmām, tomēr ilgstoša uzturēšanās piedūmotajās telpās izraisīja pamatīgu saindēšanos. Vīrietis guva arī ķermeņa apdegumus. Viņš tika aizvests uz slimnīcu.

Nikolajs, Elvīras dēls

“Ugunsgrēka perēklis bija lejā, pie katlu mājas, kur bija apkures katls. No kā un kāpēc aizdegās, nav zināms. Visticamāk, tas nav elektroinstalācijas dēļ, oficiālā versija, ka aizdegās no katla.”

“Tika izsludināts paaugstināts izsaukuma numurs māju blīvās apbūves dēļ. Ūdens apgāde bija no viena hidranta piecdesmit metru attālumā. Ūdens apgāde tika nodrošināta no ūdens tīkla. Iespējamais cēlonis – apkures iekārtas noteikumu pārkāpums. Pēc paša saimnieka vārdiem viņš uz apkures iekārtas glabāja kurināmo, kā arī citus degspējīgus materiālus,” informēja VUGD Latgales reģiona brigādes dienesta sektora operatīvais dežurants Edgars Kerubins.

Ugunsgrēka sekas ir postošas, ēkā vairs nav iespējams dzīvot, izdedzis jumts un pamatīgi bojātas nesošās konstrukcijas bēniņos. No karstuma ieplaisājuši logi, appludinātas visas istabas. Liesmas iznīcināja arī drēbes, sadzīves tehniku un elektroiekārtas.

“Pagaidām dzīvosim cituviet un sargāsim šo māju, jo nav pat durvju. Tas ir briesmīgi,” pauda Nikolajs.

Nikolajs centīsies vecākus izmitināt pie sevis, nelielajā dzīvoklī turpat Daugavpilī. Šodien pie ģimenes viesojās arī pārstāvji no Sociālā dienesta, solīja palīdzēt, cik vien būs iespējams, ka arī piedāvāja sociālo dzīvokli. Sniegt cietušajiem palīdzību krīzes situācijā ir aicināti arī līdzcilvēki, kuri vēlas dalīties ar drēbēm un mantām. Ja jums ir kas ziedojams, zvaniet Nikolaju personīgi pa tālruni +371 27770265.

Arī finansiāls atbalsts lieti noderēs, un labdarības organizācijas Pēcugunsgreka.lv pārstāvji ir atvēruši ziedojuma tālruņus. Viens zvans pa numuru 90203909 jums maksās vienu eiro un piecdesmit centus, līdzekli tiks novirzīti cietušajai ģimenei, bet ja vēlaties dāvināt lielāku summu, tad zvaniet pa numuru 90006860 un ziedosiet četrus eiro un divdesmit septiņus centus.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa