Ugunsgrēks Gulbenes pusē laupa dzīvību 96 gadus vecai kundzei

2 komentāri
Ugunsgrēks Gulbenes pusē laupa dzīvību 96 gadus vecai kundzei

Ugunsnelaime vakar, 2.janvārī, laupīja dzīvību kādai 96 gadus vecai kundzei, kamēr cita – 69 gadus veca sieviete – palika dzīva, pateicoties viena radinieka drosmei, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Otrdienas pievakarē Gulbenes novada Lejasciema pagastā, netālu no Dūres ciema, kādā viensētā izcēlās plaša un postoša ugunsnelaime.

Glābējiem ierodoties notikuma vietā, viņi konstatēja ēkas degšanu pilnā platībā, kā arī daļēji iegruvušas sienas un dažas jumta konstrukcijas. Par laimi, kaimiņi bija paspējuši izglābt vienu cilvēku. Diemžēl otrs cilvēks, kuram bija kustības traucējumi, atradās dziļāk mājokļa telpās un kaimiņi viņu nevarēja glābt, nedz arī glābēji to vairs varēja paspēt.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš norāda, ka šogad šis ir trešais traģiskais ugunsgrēks Vidzemes reģionā. Turklāt, šajos trīs ugunsgrēkos kopumā bojā gājuši jau pieci cilvēki.

“Gala versiju par notikuma iemesliem skaidro Valsts policija, bet mēs vienmēr nosakām iespējamo iemeslu, kas visos šajos gadījumos ir vai nu nepareiza rīcība ar apkuri vai apkures iekārtu bojājums. Iekārtas ir kā iemesls trijiem traģiskiem notikumiem, kas vieš pārdomas par to, ka šogad janvārī apritējis tieši gads, kopš Latvijā noteikts obligāti lietot lokālos dūmu detektorus. Tie tiešām ir gadījumi, kad tie [dūmu detektori] būtu kā glābšanās šiem cilvēkiem,” norāda VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris.

Tāpat, analizējot vietas, kur izsaukumos pabījuši glābšanas dienesta vīri, atklājas, ka Vidzemes reģionā par lokākajiem dūmu detektoriem pirms ugunsnelaimes bija parūpējušies tikai 40% iedzīvotāju, kas ir nepieņemami maz. Lai arī par detektora neesamību šobrīd neviens nav sodīts, glābējs aicina tomēr labi padomāt. Tie ir tikai daži eiro, kas var izšķirt kāda likteni.

Tāpat, pieredzējušais ugunsdzēsējs, kurš ļoti skaidri apzinās, ka katru dienu dienestā tiek saņemti izsaukumi par degošiem skursteņiem un citām ar apkures ietaisēm saistītām problēmām, lūdz iedzīvotājus netaupīt uz krāšņu, kamīnu, apkures katlu un dūmvadu apkopēm.

“Īpašums nav tikai lieta, kur mēs dzīvojam un ar ko dažkārt palielamies, bet par ko ir ļoti jārūpējas. Ja par īpašumu ilgstoši nerūpējas dažādās lietās, tad tas ik pa laikam par to soda saimniekus vai īrniekus. Mēs to varam arī attiecināt uz apkures lietām, kas šobrīd ir aktuālas. Kā vairāk pazeminās temperatūra, tā šīs nelaimes parādās, jo cilvēki vairāk kurina krāsni. Diemžēl daudzas apkures iekārtas ir bojātas, nav apsekotas un nav iztīrītas,” stāsta VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris.

“Degpunktā” aicina atcerēties, ka ugunsdzēsēji nejoko, jo savām acīm ir redzējuši, ko var nodarīt aizmāršība, vieglprātība vai vienkārši vēlme ietaupīt.
2 komentāri

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Nepatīkams pārsteigums iedzīvotājiem Juglā: koplietošanas ielas vidū uzsākta žoga būvniecība

Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Pārdaugavā daudzstāvu ēkā aizdedzies balkons

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Vai atriebība? Divi ļaundari kameru redzeslokā aizdedzina "BMW"

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru