Ugunsgrēks daļēji izposta viesu namu Vaiņodes novadā

0 Komentāru
Ugunsgrēks daļēji izposta viesu namu Vaiņodes novadā

Pēc vairāku stundu ilgas uguns dzēšanas trešdienas naktī postaža pavērās viesu namā “Dēseles dzirnavas”, kas atrodas Vaiņodes novada Embūtes pagastā. Ar tuvākā glābēju depo spēkiem nepietika, tāpēc paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka likvidēšanai palīgā devās glābēji no citurienes.

Vienā no skaistākajiem Latvijas viesu namiem – “Dēseles dzirnavas” – uguns daļā ēkas izpostījusi visus piecus stāvus – no pagraba līdz jumtam. No ārpuses var redzēt tikai izdegušo jumtu, jo pati ēka ir no bieziem akmens mūriem. Kas bijis par ugunsgrēka cēloni, skaidros izmeklētāji. Neviens cilvēks nav cietis, ugunsgrēka laikā viesnīcā neatradās arī viesi. Daļēji izdegušo “Dēseles dzirnavu” saimniece ar asarām acīs.

Sanda Ļaudāme
viesu nama “Dēseles dzirnavas” saimniece

Dzīve tevi noliek likteņa priekšā, un tu bezspēcīgi stāvi un noraugies, kā citi strādā, lai saglābtu to, kas te ir.

Viesu nams nebija nostrādājis pat gadu. Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks aptuveni 150 kvadrātmetru platībā pa visiem stāviem tika dzēsts 9 stundas, liesmas likvidējot neilgi pēc plkst. 01.

“Mūsu ģimenei kā mūža darbs, mūža ieguldījums, sirds darbs. Visās lietās, ko līdz šim darījām, pielikām klāt sevi. Neskatoties uz to, ka ir ļoti smagi, jo tas viss tikai tagad ir noticis, mēs nepadosimies,” turpina viesu nama saimniece.

Sākotnēji notikuma vietā ieradās trīs ugunsdzēsēju brigādes no Priekules, bet ar to nepietika, tāpēc no aptuveni 70 kilometrus attālās Liepājas brauca četras papildu brigādes. Dzēšanas darbus apgrūtināja sliktie laikapstākļi, taču, kā saimniekiem sacījuši ugunsdzēsēji, labi, ka vēja virziens nav bijis uz otru pusi.

Raivis Ļaudāms
viesu nama “Dēseles dzirnavas” saimnieks

Ja nebūtu spēcīgs vējš uz to pusi, bet būtu – vai bezvējš, vai uz to pusi, tad būtu zaudējuši visu ēku, noteikti jumtu. Ja nebūtu pat izdedzis, tad viss nopludināts. Tas nozīmē – nenormāls izmaksas.

Ugunsgrēkā cietuši seši no visiem deviņiem numuriņiem, izpostīta arī lielā svētku zāle. Uz pagaidām vēl nezināmu laiku apturēta viesu uzņemšana. Liels sarūgtinājums būs tiem, kas bija veikuši kāzu rezervācijas. Saimnieki ir apņēmības pilni nepadoties. Naudas ātrai un tūlītējai rekonstrukcijai nav, jo viņiem kā graudkopjiem, kas ir ģimenes pamatnodarbe, iepriekšējais bija neražas gads.

0 Komentāru