Ugunsgrēkos Latvijā cietuši trīs cilvēki

Pievienot komentāru
Ugunsgrēkos Latvijā cietuši trīs cilvēki
EKRĀNUZŅĒMUMS / DEGPUNKTĀ

Ugunsdzēsēji aizvadītajā diennaktī Latvijā dzēsuši 31 ugunsgrēku, kuros cieta trīs cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Vakar ap plkst.15.30 Rīgā, kādas piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī, aizdedzies dīvāns, un ugunsgrēkā cietis cilvēks. No piedūmotās ēkas tika evakuēti vēl 44 cilvēki.

VUGD norādīja, ka ugunsgrēka iespējamais izcelšanās iemesls, visticamāk, bija saistīts ar neuzmanīgu smēķēšanu gultā. Dūmu detektors dzīvoklī uzstādīts nebija.

Vakar ap plkst.16 tika saņemts izsaukums Valmierā, kur piecstāvu dzīvojamās mājās dzīvoklī dega sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Ugunsgrēks bija likvidēts vēl pirms VUGD ierašanās.

Savukārt ap plkst.17 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur deviņstāvu dzīvojamā ēkas dzīvoklī dega piededzis ēdiens. No piedūmotā dzīvokļa tika izglābts cilvēks.

Pusstundu vēlāk tika saņemts izsaukums Rīgā, kur daudzstāvu mājas pagrabā dega motorollers un sadzīves mantas piecu kvadrātmetru platībā. Mēģinot dzēst liesmas paša spēkiem, ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots mediķu aprūpē.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēmis 65 izsaukumus, no tiem 36 bija uz ugunsgrēkiem, tai skaitā uz pieciem meža ugunsgrēkiem, 22 bija uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Šogad ugunsgrēkos Latvijā ir gājuši bojā 47, bet cietuši 148 cilvēki.