Ugunsgrēkā Rīgā izglābts cilvēks

0 Komentāru
Ugunsgrēkā Rīgā izglābts cilvēks
ILZE ZVĒRA, F64

Šonakt ugunsgrēkā Rīgā izglābts cilvēks, Skaties.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

20. septembra naktī, plkst. 02.40, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu nama kāpņu telpā bija jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka piecstāvu dzīvojamā mājā deg trešā stāva dzīvoklis 10 kvadrātmetru platībā.

No degošā dzīvokļa tika izglābts cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 03.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēju glābēju darbu notikuma vietā apgrūtināja pagalmā novietotās automašīnas. “VUGD aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus izvērtēt, kur pagalmos un pie ēkām tiek novietotas automašīnas! Atcerēties, ka operatīvajiem transportlīdzekļiem ir jāpiekļūst pie notikuma vietas pēc iespējas ātrāk un tuvāk, jo ugunsgrēkā katrai sekundei ir dzīvības cena,” uzsver dienestā.

Tikmēr 19. septembrī plkst. 18.50 tika saņemts izsaukums uz Jēkabpils novada Krustpils pagastu, kur vienstāva ražošanas ēkā dega šķeldas žāvēšanas kameras, skaidu ciklons, ventilācijas sistēma un šķeldas transportēšanas līnija 500 kvadrātmetru platībā. Šķeldas izvešanai tika piesaistīta objekta traktortehnika. Plkst. 22.57 ugunsgrēku izdevās lokalizēts un plkst. 04.54 tas tika likvidēts.

Naktī uz sestdienu, 18. septembri, plkst. 03.02 tika saņemts izsaukums uz Andrejostas ielu Rīgā, kur Daugavā atradās divi cilvēki. Viens cilvēks bija nogādāts krastā pirms VUGD ierašanās, bet otru cilvēku izglāba ugunsdzēsēji glābēji un nodeva NMPD mediķiem. Plkst. 03.41 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Tikmēr 17. septembrī plkst. 22.19 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā pie apkures katla dega malka trīs kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst. 00.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 164 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 79 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Imantā bruņotā laupīšanā apzog divus jauniešus

Ikšķilē kāds vīrietis alkohola reibumā gandrīz salauž policijas alkometru

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas