Ugunsgrēka dūmos savā dzīvoklī Juglā nosmok pensionāre

0 Komentāru

Kāda nama Juglas mikrorajonā izcēlās ugunsgrēks un tā iemītniece – kāda pensionāre – nosmaka dūmos, iekams ugunsdzēsēji paspēja viņu glābt, vēsta “Degpunktā”.

Iespējams, šis stāsts nenonāktu raidījumā “Degpunktā”, ja attiecīgā nama iedzīvotāja būtu savlaicīgi parūpējusies par dūmu detektora iegādi. Tieši šī nelielā ierīce varēja pasargāt pensionāri no nosmakšanas draudiem un izglābtu viņas dzīvību. Diemžēl dūmu detektora konkrētajā dzīvoklī nebija un sekas ir dramatiskas.

Ugunsgrēks daudzstāvu nama Brīvības gatvē dzīvoklī lēnām izplatījās vairākas stundas, bet dūmus un liesmas neviens no kaimiņiem nejuta un neredzēja. Šīs bija viens no retajiem gadījumiem, kad telpas, kur iekuras liesma, bija hermētiski noslēgtas, proti, visi dzīvokļa logi un durvis bija cieši aizvērti un kodīgie dūmi kāpņutelpā tikpat kā neienāca. Kaut ko nelāgu apkārtējie tomēr pamanīja īsi pirms plkst. 01.00 naktī. Blakus dzīvojošie sarosījās kāda dīvaina trokšņa jeb čērkstoņas dēļ.

Kaimiņš stāsta, ka dzirdējis tādu skaņu it kā žurkas vai tarakāni skraidītu pa sienām. Sākumā nevarēja saprast, kas noticis, bet tad sajuta deguma smaku, bet, izejot no dzīvokļa, bija redzams, ka visa kāpņutelpa  bjusi vienos dūmos.

Uzreiz kļuva skaidrs, ka bez palīdzības neiztikt. Kaimiņš, steidzīgi kāpjot lejā pa trepēm, zvanīja glābšanas dienestam, vienlaikus modinot citus iedzīvotājus. Jāsaka, ka ugunsdzēsējiem šajā izsaukumā negāja gludi, vīri sākotnēji sastapušies ar grūtībām, kas bija saistītas ar dažu iedzīvotāju neapdomīgu rīcību.

Kristaps Kalvāns, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 6. daļas komandieris

“Apgrūtinājumu radīja piebraucamie ceļi. Pagalmā vieglās automašīnas bija novietotas tā, ka mūsu tehnikai nebija iespējas piebraukt pie konkrētās kāpņutelpas. No šīs nelaimes varēja izvairīties, ja dzīvoklī būtu uzstādīts dūmu detektors, kurš savlaicīgi signalizētu par ugunsgrēka izcelšanos.”

Tiekot iekštelpās, glābēji vienā no istabām atrada sievieti, vēlāk mediķi konstatēja viņas nāvi. Dzīvoklī degušas drēbes, kastes un citas mantas un kopējā ugunsgrēka platība bija piecpadsmit kvadrātmetri. Vēl viens faktors, kas ietekmēja uz uguns izplatīšanos un paildzināja ugunsdzēsēju darbus, – īpašums bija piekrāmēts ar dažādiem priekšmetiem un drazām.

Kaimiņš stāsta, ka sieviete esot aizmigusi uz dīvāna, kurš sācis degt, visa mēbeles priekša esot nodegusi. Glābēji sievieti nonesa lejā, bet tur vairs nebijis ko glābt, secina kaimiņš.

Mierīgi aizmigt iedzīvotāji varēja tikai pēc plkst 03.00 naktī, kad lielākā daļa dienestu, izņemot policijas izmeklētājus, devās prom. Oficiālais postažas cēlonis vēl nav noskaidrots.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Aizmiglots prāts un izārdīta pietura: Kuldīgas pusē šādi "izpildījies" kāds dzērājšoferis

Asiņains kautiņš Hospitāļu ielā; notikuma vietā ieradusies arī reanimācijas brigāde

Traģēdija Inčukalnā: smagā divu auto un velosipēda avārijā bojā gājis riteņbraucējs

"Jūs nofilmēja ar slēpto kameru." Policija pieķer divus spogulīšu zagļus, taču viņi izsprūk no soda

Glābšanas operācija Biķernieku ielā: vadot auto reibumā, "BMW" šoferis piedzīvo smagu avāriju

Jelgavniece noraizējusies par pazudušo brāli; tiek lūgta iedzīvotāju palīdzība

Policija Dzērumos vajā dzērājšoferi

"Rolands ir beigts." Brīvdienu ballīte Aizkrauklē beidzas ar nežēlīgu noziegumu

Iereibusi vadītāja, mūkot no policijas, Ķengaragā apskādē vairākus auto

Cietsirdīgs noziegums Pārdaugavā: iespējama konflikta laikā nogalināts vīrietis

Pirts liesmās, kaimiņi glābj īpašumus: Ogres pievārtē plosās ugunsgrēks

Aizmiglots prāts un avārija - dzērājšofera mēģinājums aizstūrēt mājās beidzas ar lielām nepatikšanām