Ugunsgrēkā deviņu bērnu ģimene Viesītes pagastā zaudē saimniecības ēku un tehniku

15 komentāri
Ugunsgrēkā deviņu bērnu ģimene Viesītes pagastā zaudē saimniecības ēku un tehniku

Otrdienas rītā Viesītes pagasta ”Ozolu” saimniecībā valda uztraukums un skumjas. Deviņu bērnu ģimene ugunsgrēkā zaudējusi saimniecības ēku ar visiem darbam svarīgajiem rīkiem un tehniku.

Sadedzis ir arī siens, ar kuru pabarot mājlopus.

Saimniecības galva Ziedonis nespēj valdīt asaras, stāstot par notikušo. “Pacēlās virpulis, un ar rūkoņu viss aizgāja!”

Ziedonis sākotnēji centās ierobežot liesmas pats saviem spēkiem, taču – velti. Deviņu bērnu tēvs šobrīd ārstē apdegumus un tulznas. Kodīgie dūmi iekļuva vīrietim acīs, un viņa plakstiņi ir uztūkuši un sarkani.

Uguns bija spēcīga un grūti valdāma. Blakus augošo ābeļu un plūmju koku augļi, vēl joprojām turoties zaros, no tveices uzvārījušies. Ziedonis ir pateicīgs glābējiem, jo viņi ieradās ātri – 12 minūšu laikā – un uzreiz metās cīņā. Ugunsdzēsēju prioritāte bija nosargāt māju, kurai no samilzušā karstuma izsprāga stikla logi.

Ziedonim nodega šķūnis un kūts, un viņš aprēķinājis, ka kopā zaudējumi lēšami vismaz 5000 eiro apmērā. Par laimi, ugunsgrēkā smagi cietušo nav un ģimenes suns, kaut arī šorīt nervozs, atkal atsācis ēst.

Izdegusī platība sasniedza 150 kvadrātmetrus, un Ziedonis uzskata, ka ugunsnelaimi izraisīja apkārtnes grauzēji, kuri sagrauzuši elektrības vadus, no kuriem savukārt radusies dzirkstele, kas aizdedzinājusi sienu.

Tuvojoties aukstākam klimatam, ģimenes prioritāte ir uzbūvēt nojumi mājlopiem, lai tiem būtu kur patverties.

Ikviens no mums var palīdzēt ģimenei atkal nostāties uz kājām, zvanot pa tālruni 90067088. Viens zvans jums maksās EUR 1,42, taču Ziedonim un viņa ģimenei jebkurš ziedojums ir ļoti nozīmīgs.

Konta numurs ziedojumiem: LV69UNLA0091022115670, ZIEDONIS ZVAIGZNE

15 komentāri