Ugunsgrēkā Ādažu poligonā deguši vismaz 300 hektāri; turpinās dzēšanas darbi

1 komentārs
Ugunsgrēkā Ādažu poligonā deguši vismaz 300 hektāri; turpinās dzēšanas darbi
Aculiecinieks

Ugunsgrēkā, kas svētdien izcēlās Ādažu poligonā, deguši vismaz 300 hektāri, turklāt joprojām turpinās tā dzēšanas darbi, pastāstīja Valsts meža dienesta meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš aģentūrai LETA skaidroja, ka dedzis ir gan augošs mežs, gan izcirtumi, gan virsāji, sūnas un sausā zāle. Precīzi, cik un tieši kas ir dedzis varēs pateikt tikai pēc ugunsgrēka pilnīgas apdzēšanas, uzsvēra Jaunķiķis.

Ugunsgrēks poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta majore Mairita Senkevicina aģentūrai teica, ka atsevišķos laukumos deg virsāji, sausā zāle un sūnas.

Ministrijas pārstāve svētdienas vakarā informēja, ka situācija uzlabojas, bet dzēšanas darbi poligonā turpinās. Viņa arī apliecināja, ka visas dienas garumā mācības ar kaujas munīcijas izmantošanu ir pārtrauktas.

Ugunsgrēka dzēšanas darbos dienas gaitā iesaistījās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Valsts meža dienests, gaisa spēku helikopters, Nacionālo bruņoto spēku, kā arī sabiedroto karavīri.

Jaunķiķis apliecināja, ka liesmas izplatījušās tikai Ādažu poligona robežās.

1 komentārs