Ugunsdzēsējiem darbu sagādā neiztīrīti dūmvadi; nodegušas vairākas neapsaimniekotas ēkas

0 Komentāru
Ugunsdzēsējiem darbu sagādā neiztīrīti dūmvadi; nodegušas vairākas neapsaimniekotas ēkas
EKRĀNUZŅĒMUMS / DEGPUNKTĀ

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) vakar devies uz četriem izsaukumiem, kad dega sodrēji neiztīrītos dzīvojamo māju dūmvados, aģentūru LETA informēja VUGD.

VUGD atgādina, ka netīrīts skurstenis ir ugunsbīstams. Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju un izraisīt postošu ugunsgrēku. Lai novērstu ugunsnelaimi, dienests aicina iedzīvotājus negaidīt nākamo apkures sezonu un parūpēties par dūmvadu tīrīšanu.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēma 35 izsaukumus: 14 – uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 – uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi novērtēti kā maldinājumi.

Ugunsdzēsēji devās uz izsaukumiem, kur dega meldru kaudze 30 kvadrātmetru platībā, veranda un sadzīves mantas 8 kvadrātmetru platībā, bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts piededzis ēdiens, elektrosadales skapis, dzīvojamās mājas siena, jumts un divi šķūņi 47 kvadrātmetru platībā, divos gadījumos kūla, dārza māja un šķūnis 21 kvadrātmetra platībā, siltumnīca un dēļu kaudze.

Trīs gadījumos tika dzēstas neapsaimniekotas vienstāva ēkas – Tukuma novada Sēmes pagastā 58 kvadrātmetru platībā, Rencēnu ielā Rīgā 120 kvadrātmetru platībā, bet Rūjienas novada Vilpulkas pagastā 72 kvadrātmetru platībā.

0 Komentāru