“Ugunsdzēsēji izsita logus un viņu izvilka”; Jelgavā no liesmām izglābj sirmgalvi

Pievienot komentāru

Pirmdien Šķūņu ielas pirmā nama iedzīvotāji Jelgavā uztraukti staigāja pa mājas pagalmu un centās saplānot apjomīgus uzkopšanas darbus. Zālājā izmētāts iespaidīgs daudzums sadegušu mantu, ko ugunsdzēsēji naktī izsvieda ārā pa logiem, cenšoties likvidēt bīstamu ugunsgrēku kādas invalīdes miteklī.

Karīna un viņas vīrs Maksims jau ilgstoši dzīvo Jelgavā, Šķūņu ielas pirmā nama otrajā stāvā. Ēka ir veca un ugunsdrošības trūkums koka būvē pāri uztraucis jau sen. Pirmajā stāvā mitinās kāda sirmgalve un viņas trīsdesmit sešus gadus vecais dēls. Īsi pēc pusnakts, kad visi iemītnieki gulēja, Karīna sajuta dūmus plūstam cauri logiem. Sieviete modināja vīru un sacēla trauksmi.

“Skrējām lejā, kaut kas sazvanīja ugunsdzēsējus un policiju. Un bija mediķi, tāpēc, ka tur dzīvoja vectantīnte, 80 gadu veca laikam,” stāsta Karīna.

Sirmā kundze nesen pārcieta smagu operāciju un pati saviem spēkiem pastaigāt vairs nevarēja. Iesprostota dūmu mutuļos, pensionāre sauca pēc palīdzības. Par laimi, glābēji jau bija ieradušies. “Ugunsdzēsēji palīdzēja. Viņi izsita logus un pa turieni viņu izvilka,” raidījumam “Degpunktā” norāda Irina.

Arī sievietes dēlam ugunsdzēsēji palīdzēja izkļūt no telpām caur izsisto logu. Neviens no viņiem nebija cietis, un abi no mediķu palīdzības atteicās. Šobrīd nelaimes cēlonis vēl nav noskaidrots. Arī versiju, kas nogājis greizi, mājiniekiem nav.

Kopējā degusī platība sasniedza divdesmit kvadrātmetrus. Pēc vairāk nekā stundu ilga darba ugunsdzēsēju brigādei izdevās liesmas ierobežot. Tagad ēkas iedzīvotāji plāno, kur atrast finanses, lai nokoptu ugunsgrēka sekas.