1 komentārs
Ugunsdzēsēji aicina autovadītājus māju pagalmos novietot auto tā, lai ārkārtas situācijā VUGD varētu tikt tām garām
Foto: VUGD

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izplatījis aicinājumu autovadītājiem novietot savas automašīnas daudzdzīvokļu māju pagalmos tā, lai ugunsdzēsēju glābēju automašīnas tiktu tām garām. 

Kā skaidro VUGD, ugunsdzēsēju glābēju ikdienas darba ritms ir ļoti ātrs un steidzīgs, jo saņemot zvanu uz 112 par to, ka, piemēram, ir izcēlies ugunsgrēks, ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties steidzas palīgā.

“Šādos gadījumos ir ļoti būtiski pēc iespējas ātrāk un tuvāk nokļūt līdz notikuma vietai, bet reizēm nepareizi novietotas automašīnas traucē to izdarīt. Arī pagājušajā nedēļā ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz vienu izsaukumu Rīgā, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Dodoties uz izsaukumu, ugunsdzēsēju glābēju piekļūšanu pie notikuma vietas bloķēja kāda vieglā automašīna. Par laimi, šajā gadījumā ēkā nebija izcēlies ugunsgrēks un glābēju palīdzība nebija nepieciešama,” skaidro VUGD.

Vienlaikus VUGD vērš uzmanību, ka ugunsdzēsības tehnika ir salīdzinoši liela un ar to nav iespējams manevrēt starp cieši novietotām automašīnām pagalmos tik viegli, kā ar vieglo automašīnu. Tādēļ autovadītāji tiek aicināti vienmēr pārliecināties, vai novietotais auto netraucēs ugunsdzēsējiem glābējiem pēc iespējas ātrāk palīdzēt cilvēkiem.

TOP komentāri

  • Es
    0 0 0

    Es

    Kāda jēga- ja izsauc pašvaldības policiju- viņi pārkāpumu nesaskata, lai gan es ar vieglo tikai atlokot spoguļus varu izspraukties cauri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl