Uguns pilnībā noposta divu brāļu saimniecību! Kopā varam palīdzēt

4 komentāri

Brīžos, kad pašiem lūgt palīdzību ir neērti, talkā nāk labi kaimiņi un draugi. Izpalīdzīgu cilvēku mudināti, ”Degpunktā” devās uz Aizputes novadu ”Ģibortu” mājām pie diviem brāļiem, kurus šonedēļ skāra nelaime.

Kad ”Degpunktā” komanda pēdējo reizi viesojās Lažas pagastā, tās iedzīvotāji šo vietu sauca par nolādētu. Šeit ugunsgrēki esot kā sērga. Arī abi brāļi, Andris un Guntis, šonedēļ, braucot uz savu māju, sprieda par apkārtnes ķibelēm un secināja, ka visas nepatikšanas piemeklē vienu pagasta pusi.

Jau dienu vēlāk uguns liesmas apņēma arī viņu māju.

Abiem pieder saimniecība, kā paši saka, ar 40 mūlīšiem var gotiņas parādīt un vairāk nekā simts hektāriem zemes. Bez uzraudzības visu atstāt nevar, tātad arī padoties nedrīkst.

Emocijas šobrīd šaudās šurpu turpu. Brīžiem acīs sariešas asaras, taču Andris atplaukst smaidā un kļūst runīgāks, kad blakus ir viņa lolojums – viņa mājlopi.

Māju sargā suņuks Citrons un viņu kaitina paprāvs kaķu pulks. Atšķirt spalvaiņus ir pagrūti, tāpēc ir izdomāts apvienotais vārds – Cukuriņš.

Nodegušas nav tikai pirms 26 gadiem celtās mājas sienas, bet arī viss, kas tajās gadu gadiem krāts. Abi ik pa laikam atceras lietas, ko nu vairs neatgriezt, piemēram, senu fotoaparātu kolekciju vai enciklopēdijas. Nemaz nerunājot par sadzīves mantām.

Andris un Guntis ir īsti lauku cilvēki, kuriem piemīt kurzemnieku lepnums. Palīdzību lūgt ir grūti, tomēr jaunam atspēriena punktam pamati jāieliek.

Kopā varam palīdzēt atjaunot brāļu dzīvojamo māju, lai vīriem nenākas šķirties no ģimenes saimniecības. Palīdzēt varat zvanot pa tālruni: 90067088. Summa par zvanu 1,42 eiro.

Foto

4 komentāri