Uguns izposta ģimenes māju Latgalē. Tiek lūgta līdzcilvēku palīdzība!

26 komentāri

Darīt lietas, kas citiem šķiet neiespējamas. Iegūt līdzcilvēku mīlestību un uzticību tādā mērā, ka ikviens apkārtnē dzīvojošais ir gatavs palīdzēt brīdī, kad tas visvairāk nepieciešams. Tas ir stāsts par kādu saimniecisku ģimeni no Kaunatas, kurai pēc ugunsgrēka nepieciešama mūsu palīdzība.

Ja esat Kaunatas pusē, ir vērts doties pastaigā kopā ar Ļenu. Ielieciet kabatā dažas maizes šķēles vai burkānus un gaidiet mirkli, kad saimniece sasauksies ar saviem mīluļiem. Tālāk atliek vien baudīt skatu, kad no kalna pie jums rikšos bars cēlu zirgu. Tie ir Ļenas un viņas ģimenes gods un lepnums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mēs saviem zirgiem cenšamies dot iesaukas latgaliešu un latviešu valodās. Mēs tos nesaucam ne angļu, ne vācu vārdos, jo ir nepieciešams pietiekoši daudz skaistu iesauku. Piemēram, šī ir Paegle, tālāk stāv Saule. Pat gadījumā, ja zirgs tiek pārdots ārzemēs, tad pat pēc vārda var noteikt šī zirga izcelsmi,” teic saimniecības īpašniece.

Šie ir “Latgales rikšotāji”. Sena zirgu šķirne, kas agrāk bija ļoti izplatīta gan Latgalē, gan visā Latvijā. Ļena, pārvācoties uz dzīvi Latvijā un šeit nodibinot ģimeni, apņēmās šo šķirni atkal atjaunot. Viss ritēja veiksmīgi. Tika rīkoti dažādi pasākumi, pulciņi, kuros apkārtnē dzīvojošie iepazina zirgus un to izcelsmi. Ģimenes lielos plānus un ierasto dzīves ritmu apstādināja uguns, kas nopostīja viņu dzīvojamo māju līdz pat pamatiem.

“Tā ir visa mana dzīve, mana izglītība, inženiera diploms, ko gāju aizstāvēt. No sešu gadu vecuma strādāju un visu dzīvi esmu ziedojusi šai lietai,” saka Ļena.

Ugunsgrēks izcēlās novecojušu vadu dēļ. Ģimenei ir ļoti liela saimniecība – gandrīz 90 zirgu, 100 kazu un aitu, vairāki liellopi, mājputni, suņi, kaķi un vienpatis tītars.

Ģimene, runājot par notikušo nelaimi, visvairāk pārdzīvo par dzīvnieku labklājību. Ja mēs nebūsim blakus brīdī, kad mūs vajadzēs, ja nu nebūs siltā ūdens, kad teliņš dzims. To visu un vēl daudzas lietas uzskaita Kristīne un tikai tad atceras arī par sevi. Pēc garas dienas saimniecībā visai ģimenei ir nepieciešama sava vieta, lai atgūtu spēkus.

Līdz ar sadzīvi, liesmas iznīcināja ļoti daudz dokumentu, kas ir nozīmīgi saimniecības pastāvēšanai. Ja tos ir iespējams pakāpeniski atjaunot, tad sirdij tuvās un gadiem krātās vērtības neatgriezt.

Ne tikai ģimene izstaro gaišumu un pozitīvu enerģiju, bet arī viņu izaudzinātie dzīvnieki ir draudzīgi un liek pasmaidīt ikvienam ciemiņam. Šobrīd ģimene apmetusies nelielā namiņā, kas atrodas uz vienas no viņu nomātajām zemēm. Apstākļi tajā nav piemēroti dzīvošanai ilgstoši un noteikti, ka ne astoņiem cilvēkiem.

Mēs visi varam palīdzēt šai ģimenei turpināt iesākto. Ziedojot mēs ne tikai sniegsim atbalstu, bet arī visām tām mazajām un lielajām ģimeņu saimēm, ko aprūpē Ļena ar vīru un bērniem. Palīdzēt iespējams zvanot pa tālruni 90067088. Summa par zvanu 1,42 eiro.

TOP komentāri

 • Nn
  +25 +19 -6

  Nn

  M u Viegli teikt-pārdodiet zirgu, lopus! Ja visi dokumenti sadeguši- ko bez tiem var pārdot? Kauns lasīt šādus komentārus! Ja žēl naudas, sēdi un nepļurkški!
 • OV
  +18 +16 -2

  OV

  Agrāk vienkārši nebija ne televīzijas, ne interneta, bet bija tāda lieta kā līdzjūtība. Ja ar cilvēku notika nelaime, kaimiņi gāja un palīdzēja, kurš ar ko varēja. Diemžēl mēs aizvien vairāk nespējam just līdzi. Ja cilvēku nelaime izsauc tikai tādus vārdus kā "apnikuši", "diedelē, ubago"... Man kauns par jums. Nevienam nenovēlu piedzīvot ko līdzīgu
 • xxx

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl