Uguni graustam Aizputē pielaidis kāds vīrietis

0 Komentāru

Iespaidīgs ugunsgrēks vakar, 31. augustā, plosījās kādā graustā Aizputē, un tikai operatīvas glābēju rīcības dēļ pilsētas dzīvojamo masīvu izdevās nosargāt no liela posta, vēsta “Degpunktā”.

Aizputē, Atmodas ielā, iepretim vietējai domei, jau gadiem stāv pamests īpašums, kas it kā iekonservēts, taču tik un tā ziņkārīgajiem bijis brīvi pieejams. To pierādīja arī 31. augusta notikumi. Ap desmitiem no rīta, graustā ielīdis kāds vīrietis un bēniņos pielaidis uguni. Kaimiņos dzīvojošie seniori pamatīgi pārbiedēti un bijuši jau gatavi mukt ar visu svarīgāko iedzīvi.

Lasi vēl: Aizputē likvidēts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks neapsaimniekotā ēkā

“Vēl kā visu sarāvu, sapakoju. Ko jūs domājat, ka te tā metru gara uguns strūkla nāk ārā?” retoriski vaicā Lidija, kas bēgusi no briesmām.

Situācija bija patiesi bīstama – varēja nodegt māja pēc mājas, saka iedzīvotāji. Apbūve ir ļoti blīva.

“Nu, rekur, tā mazā lūķele, blakus tas logs, otra lūciņa, kad viss tas dega, tad nāca virsū,” atminas vietējā iedzīvotāja.

Vietējie saka paldies ugunsdzēsējiem par operatīvo rīcību, savukārt glābēji atzinīgus vārdus velta pašiem aizputniekiem.

Juris Plamše, VUGD Aizputes posteņa komandieris

“Kad ierados, pa ēkas jumtu visā platībā nāca dūmi, kaut kur bija pat lūkās liesmas. Tas skats bija diezgan nopietns. Paldies arī vietējiem iedzīvotājiem, jauniešiem, tāpat Aizputes komunālā uzņēmuma cilvēkiem, kuri palīdzēja izritināt šļūtenes, pieslēgties pie ugunsdzēsības hidrantiem. Kad vīri jau strādāja ēkā, bēniņos jau dzēsa, padeva pirmo B stobru. Pirmais jau pēc tam uzdevums bija padot vēl kādu stobru uz blakus ēku aizsardzību, jo tās bija pārāk tuvu.”

Dzēšanas darbi prasīja vairākas stundas, taču lieli zaudējumi blakus mājām nav nodarīti. Pamestais īpašums, protams, cietis pamatīgi, un kaimiņos dzīvojošajiem nav šaubu, ka dedzinātājs var atgriezties.

“Tur jau šos gadus, cik mums nav lauzts vaļā, mēs tik aizsitām ar dēlīšiem, kas tad tas ir. Esam vērsušies, kur vien var, viņi tikai saka, ka tas ir privātīpašums, un viņi tur nekā nevar darīt,” lēš Atmodas ielā dzīvojošā Inta.

Domē saka, par kārtību graustā līdz šim pašvaldība ir gādājusi, turklāt no saviem līdzekļiem. Bet, ēkas stāvoklim pasliktinoties, arvien intensīvāk meklēts saimnieks, kurš gadiem nelicies ne zinis. Pēc vakardien notikušā ugunsgrēka problēma ar graustu samilzusi līdz galējai robežai, tomēr ir arī cerīgas ziņas.

Dome ilgstoši centusies sazināties ar īpašnieku, kurš atrodas Izraēlā. Šogad ar vairāku cilvēku palīdzību izdevās ar viņu sakontaktēties un viņš noteicis pilnvaroto personu Latvijā, ar kuru runāt. Pilnvarotais bija ieradies domē, vienojušies, ka ēku tehniski apsekos, lai zinātu, ko ar to darīt tālāk. Līdz tam ēka uzraudzīta.

Kas ar ēku notiks tālāk, pagaidām nav skaidrs, bet tā kā parādījusies konkrēta persona, pie kuras vērsties, lietām vajadzētu turpmāk ritēt raitāk.

31. augustā dome nosūtījusi pilnvarotajai personai fotogrāfijas un informāciju par notikušo, novākts jumta skārds, daudz maz sakopta teritorija, pārējais jādara pilnvarotajai personai. Tā kā ēka ir vēsturiska un atrodas vēsturiskajā centrā, visticamāk, ēkas nojaukšanai atļauju nedos. Visprātīgākais būtu ēku nojaukt un atjaunot, spriež domē.

0 Komentāru