Ūdens trūkums kavē plaša ugunsgrēka dzēšanu Imantā

2 komentāri
Ūdens trūkums kavē plaša ugunsgrēka dzēšanu Imantā
EKRĀNUZŅĒNUMS

Ar ūdens trūkumu ugunsdzēsēji galvaspilsētā saskaras reti, jo visapkārt ir hidranti vai atklātas ūdens ņemšanas vietas. Piektdienas rītā gan glābējus gaidīja nepatīkams pārsteigums. Sākot dzēst liesmas paaugstinātas bīstamības objektā Kandavas ielā, ūdens padeve apsīka pilnībā.

Pamatīgs ugunsgrēks piektdienas rītā īsi pirms plkst. 8.00 izcēlās kādas ēkas 3. stāvā Rīgā, Kandavas ielā 41A. Namu apsaimnieko SIA “Imantas Tehno Parks”. Kopējā degšanas platība bija ievērojama, tāpēc uzreiz piesaistīts kupls skaits glābēju. Sākotnēji izskanējusi informācija, ka deg ražošanas sektors, bet uz vietas precizēts, ka skartas arī citas telpas.

Neskatoties uz lielajiem cilvēku un tehnikas resursiem, vienubrīd glābējiem nācās vienkārši vērot kā liesmas gūst virsroku. Objektā nebija strādājuši tuvākie hidranti un nācās iesaistīts “Rīgas ūdens” darbinieki, lai nodrošinātu apgādi.

Kāpēc ūdensvados nebija spiediena, “Degpunktā” skaidroja attālināti sazinoties ar Rīgas ūdens pārstāvi Artūru Mucenieku. Viņš atzīst, ka šis ir bijis neveiksmīgs gadījums jo tur atradies gala hidrants, kur beidzies ūdensvads un, visticamāk, pie vainas bijis kāds aizsērējums.

Par ugunsgrēka iemesliem šobrīd plašāka informācija netiek sniegta. Neoficiāli avoti vēsta, ka varētu būt noticis īssavienojums, taču likumsargiem jāpārbauda arī citas versijas, tostarp par neuzmanīgu apiešanos ar atklātu liesmu un tīšu dedzināšanu.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā