Trīs bērnu ģimene Ādažos zaudē mājokli postošā ugunsgrēkā; nepieciešams materiāls atbalsts

28 komentāri

Pēdējo nedēļu laikā Ādažu apkaimē divas ģimenes zaudējušas dzīvesvietu ugunsgrēku dēļ, nelaimē zaudējot visu iedzīvi – Ādažos neesot ugunsdzēsēju depo un brigādes notikuma vietā ierodas pārāk vēlu, ar ko neapmierināti vietējie, taču attiecīgajai problēmai Ādažu mērs sola pagaidu risinājumu, vēsta “Degpunktā”.

Īsi pirms pieciem vakarā Ādažos, uz kādas klusas privātmāju ielas, sacēlās trauksme. Cilvēki pamanīja, ka kūp kaimiņu jumts. Iedzīvotāji zināja, ka ugunsdzēsēji būs jāgaida ilgi, bet palīdzēt līdzcilvēkiem nepieciešams jau tūlīt. Tāpēc kaimiņu puiši mobilizējās un darīja, ko varēja.

Romāns, kas palīdzēja kaimiņiem, stāsta, ka saimniece lūgusi kaimiņus palīdzēt, kā rezultātā vīri pārlēca pār kaimiņu vārtiem, pa kuriem citādi nevarēja tikt, un iekļuva liesmojošajā mājā.  “Skatāmies – dūmi iekšā, viena istaba vēl nebija aizdegusies, bet nākošajā, kas izskatījās pēc bērnu istabas, vairs nebija ko glābt,” stāsta kaimiņš.

Arī Markuss stāsta, ka mēģinājuši tikt caur balkonu uz otro stāvu, taču pašu spēkiem ugunsnelaimi neizdevies lokalizēt.

Mājas iedzīvotāji bija paspējusi evakuēties un vairs nebija apdraudēti. Mamma Marina un viņas trīs bērni atradās pagalmā. Kaimiņu vīrieši centās pasargāt atvases, kas pilnā sparā iesaistījās dzēšanā.

“Bērni nesa spaiņus ar ūdeni, gribēja nodzēst, mazi bērni, kas nebija pareizi,” stāsta viens no dzēšanas darbos iesaistītajiem kaimiņiem. Vīri saka – bērni arī bija tie, kas atnesa ugunsdzēšanos aparātus, ar kuriem kaimiņi mēģināja nodzēst lismas, kas daļēji sākotnēji šķita izdodamies, taču aparātos esošā viela izbeidzās, tika nesta ūdens šļūtene un dzēsts ar to, līdz ūdens beidzās.

Kad ieradās ugunsdzēsēji, arī viņiem bija jāmeklē ūdens ieguves vieta. Vienīgā opcija bija Riharda pagalma dīķis, kuru viņš nekavējoties padarīja pieejamu.

Ģimenes suņus evakuēt paspēja, bet kaķis gan palika iekštelpās un neizdzīvoja. Dzēšanas darbu laikā cieta arī ugunsdzēsējs, kurš vērsās pie mediķiem. Ap 22.30 liesmas tika likvidētas. Ugunsgrēks radās no sprādziena veļasmašīnā. Kaimiņiene Maija uzskata, ka situācija varēja izvērsties ne tik postoša, ja Ādažu apkaimē būtu kaut viens ugunsdzēsēju depo, no kura bridāges varētu startēt ātrāk.

Maija, raizējas par kaimiņiem

“Tu redzi, ka stāv trīs mašīnas, nespēj nodzēst, ūdens padeves, kur nodzēst, nav, skaties, kā sabrūk dzīve. ”

Jums jau sāka degt, iekams atbrauca, stāsta kaimiņi.

Uzklausot iedzīvotāju sašutumu, ar jautājumiem “Degpunktā” vērsās Ādažu novada domē. Mērs atzīst, ka problēmu atrisināt nav izdevies ilgi, bet – situācija drīz mainīšoties. Pašlaik tiek izstrādāts tehniskais projekts jaunam ugunsdzēsības depo Kadagas bruņotās bāzes tuvumā.

Māris Sprindžuks, Ādažu novada domes priekšsēdētājs

“Šo projektu finansēs Aizsardzības ministrija, būvniecības sākums būs 2022. gadā un beigas 2023. gadā.”

Lai nebūtu jāgaida vēl gads, līdz būs gatavs pilnvērtīgs depo, pašvaldības plānā ir arī pagaidu variants.

“Oktobrī, novembrī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pērk jaunas mašīnas un viena varētu būt Ādažu brigādei. Pus gada laikā mēs saremontēsim telpas mūsu saimniecības bāzē Pirmajā ielā 42., kur atrodas mūsu komunālā tehnika. Izveidotu pagaidu mītni, kas varētu būt gadam, pus otram, lai VUGD varētu darboties Ādažos ne pilnā režīmā, bet viņi varētu būt jau fiziski Ādažos,” stāsta Sprindžuks.

Pagaidām kaimiņi ir devuši pajumti nelaimē cietušajiem. Saimei nepieciešams materiāls atbalsts, kā arī drēbes deviņus gadus vecajiem dvīņiem – zēnam un meitenei, kā arī pusaudzei. Ja jums ir interese palīdzēt, dodieties uz “Facebook.com” lietotājas Irenas Monskas publikāciju, kur viņa dalījusies ar mājas saimnieces Marinas tālruņa numuru, kā arī bankas kontu.

28 komentāri