Traģisks ugunsgrēks Rīgā – dārza mājiņā sadeg cilvēks

Pievienot komentāru
Traģisks ugunsgrēks Rīgā – dārza mājiņā sadeg cilvēks
Ilustratīvs foto. (Foto: f64)

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā gājis bojā viens cilvēks, bet cietis – vēl viens, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Ceturtdien plkst. 20.10 VUGD saņēma izsaukumu, jo uz Daugavgrīvas šosejas Rīgā ugunsgrēks bija izcēlies kādā dārza mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dārza māja 25 kvadrātmetru platībā. Pie ēkas tika atrasts viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt, veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasts viens bojā gājis cilvēks. Plkst. 21.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsdzēsēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, skaidas un degviela mucā, zaru kaudze, bez uzraudzības uz plīts atstāts piededzis ēdiens, meža zemsedze, veļas mašīna, ģērbtuve peldvietā, divas vieglās automašīnas, divas neapsaimniekota ēkas, divas saimniecības ēkas un četras garāžas.

Ugunsdzēsējiem nācās dzēst arī deviņus kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 8,6 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlies Salaspils novadā Salaspils pagastā, kur pērnā zāle dega piecu hektāru platībā.

Tāpat Dzirnavu ielā Saldū ugunsdzēsēji glābēji no Cieceres upes izcēla vienu noslīkušu cilvēku un nodeva Valsts policijai. Kopumā šogad no ūdenstilpnēm glābēji izcēluši jau 26 noslīkušos.

Aizvadītajā diennaktī kopumā Latvijā dzēsti 40 ugunsgrēki, no tiem 12 dzēsti Rīgā, 3 – citās lielajās pilsētās, 16 – novados, bet 9 bija kūlas ugunsgrēki.

Vakar VUGD darbinieki veikuši arī 15 glābšanas darbus.

Kopš gada sākuma ugunsgrēkos Latvijā ir gājuši bojā 32, bet cietuši 138 cilvēki.