Traģisks ugunsgrēks Daugavpilī: liesmas laupa zīdaiņa dzīvību; izglābti 10 cilvēki

2 komentāri
Traģisks ugunsgrēks Daugavpilī: liesmas laupa zīdaiņa dzīvību; izglābti 10 cilvēki
TWITTER/BREAKINGLV

Trešdien ap plkst. 11.00 daudzstāvu dzīvojamajā mājā Daugavpilī bija izcēlies ugunsgrēks ar atklātu liesmu, kurā dzīvību zaudēja bērns.

Pilsētas vietējie mediji ziņo, ka bojāgājušais ir vien astoņus mēnešus vecs zīdainis.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece norāda, ka, ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka viens no ēkas augšējiem dzīvokļiem deg ar atklātu liesmu, nāk dūmi un pie vairākiem ēkas augšējā stāva logiem atrodas cilvēki, jo viņu dzīvokļi ir sadūmoti.

Ugunsdzēsēji glābēji nekavējoties uzsāka cilvēku meklēšanas un glābšanas darbus, kā arī ugunsgrēka dzēšanas darbus. Izmantojot glābšanas maskas, no piedūmotajiem ēkas augšējiem stāviem tika izglābti 10 cilvēki, no kuriem divi tika nodoti NMPD mediķiem apskatei.

Līdztekus no ēkas evakuēti 15 cilvēki.

Ugunsgrēkā gāja bojā nepilngadīgs bērns.

Šā paaugstināta bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus veica 20 ugunsdzēsēji glābēji ar septiņām specializētajām ugunsdzēsības automašīnām.

Plkst. 14.15 ugunsgrēks tika likvidēts, un tajā 15 m² platībā dega dzīvoklis.

Šogad kopumā traģiskās ugunsnelaimēs gāja bojā jau 54 cilvēki, no kuriem divi bija bērni. Lielu daļu no šīm traģēdijām varēja laikus pamanīt un novērst, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors – reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, dūmu detektors ar ilgu un skaļu signālu brīdinās par izcēlušos nelaimi, pievērsīs cilvēku uzmanību, ļaus pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus. Diemžēl reti kurā ugunsgrēkā ar cietušiem un bojāgājušiem cilvēkiem, ugunsdzēsēji glābēji dzird spalgo dūmu detektora skaņu, jo tas daudzos mājokļos joprojām nav uzstādīts!

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvībām un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru. VUGD atgādina, ka no 2020. janvāra stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība par to, ka ikvienā mājoklī būs jābūt uzstādītam dūmu detektoram.