Traģisks svētku eglītes ugunsgrēks Ulbrokas ielā: pensionārs nosmok no kaimiņienes degošā dzīvokļa dūmiem

1 komentārs
Traģisks svētku eglītes ugunsgrēks Ulbrokas ielā: pensionārs nosmok no kaimiņienes degošā dzīvokļa dūmiem

Jaunā gada naktī ugunsdzēsēji steidzās uz Ulbrokas ielu, kur no nepieskatītas Ziemassvētku eglītes dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Dzēšot liesmas otrajā stāvā, glābēji pārmeklēja arī pārējo stāvu dzīvokļus, lai evakuētu to iedzīvotājus. Diemžēl vienā no piektā stāva mitekļiem tika uziets 75 gadus veca vīrieša līķis.

Jeļena
mājas iedzīvotāja

Pat nezinu, kā lai jums pastāsta. Tas bija briesmīgi. Gāju gulēt plkst. 00.30 un sajutu, ka ož pēc deguma. Domāju, ka varbūt es esmu aizmirsusi kaut ko izslēgt vai no ielas var saost kādu izdegušu petardi. Pēc tam atklājās, ka deg otrā stāva dzīvoklis. Es izliecos no balkona, bet tur jau viss dega oranžās liesmās.

Jeļena steigšus zvanīja ugunsdzēsējiem, bet glābēji jau bija izsaukti un tobrīd steidzās uz notikuma vietu. Mājas iedzīvotāji palika iesprostoti dzīvokļos, jo kāpņu telpa vairs nebija caurstaigājama.

Astoņi iedzīvotāji bija paspējuši izskriet pagalmā, pirms ieradās ugunsdzēsēji. Kad ieradās glābēji, izmantojot pacēlāju un glābšanas maskas, tika evakuēti 18 cilvēki, no kuriem seši bija saindējušies ar dūmiem.

Tikmēr degošā dzīvokļa saimniece jau atradās pagalmā. Viņa kaimiņiem stāstīja, ka aizdegusies bija nepieskatīta Ziemassvētku eglīte, kurā atstātas degošas svecītes.

To, kurš no kaimiņiem gāja bojā, apkārtējie uzzināja tikai nākamajā dienā. 75 gadus vecais vīrietis dzīvoja viens un ar mājas iedzīvotājiem sarunājās maz. Vīrietis dzīvoja piektajā stāvā. Nāvējošie dūmi, kuri cēlās no otrā stāva, bija sasnieguši viņa logus.

Vairāku stāvu kāpņu telpu sienas un durvis ir noklātas ar melniem sodrējiem, kurus ir grūti nomazgāt, tāpēc tuvākajās dienas mājā noritēs intensīvi uzkopšanas darbi.

1 komentārs