Traģiskā ugunsnelaime Jelgavā: dzīvību zaudējuši divi brāļi

0 Komentāru

Ugunsnelaimē Jelgavā pirmdien bojā gājuši divi brāļi. Kā notikumus atceras kaimiņi, un kas varētu būt izraisījis šo ugunsgrēku?

Jelgavā, pie Liepu ielas 4. nama, pirmdienas vakarā bija vērojami satraucoši skati. Īsi pirms plkst. 23.00 vienā no otrā stāva dzīvokļiem izcēlies ugunsgrēks.

Nelaimi pirmā pamanījusi Jeļena – viņa dzīvokli sajutusi aizdomīgu smaku un šķitis, ka kaut kur gruzdot vadi. Kopā ar vīru izstaigājuši savu mājokli, taču, neko aizdomīgu neatrodot, izgājuši pagalmā. Lai arī sākumā šķitis, ka mājā viss ir vislabākajā kartībā – drīz vien atklājies, ka turpat līdzās izcēlusies milzu nelaime.

“Bija redzami dūmi, bet šķita, ka tie ir no tā, ka kāds kurina krāsni, jo tobrīd vējš nebija spēcīgs. Bet tad aizgājām aiz mājas un ieraudzījām, ka tur pa aizvērtu logu jau gāžas dūmi. Melni dūmi. Uzreiz uzskrējām augšā, atvērām viņu durvis, kuras nebija aizslēgtas, bet tur ieiet vairs nebija iespējams,” stāsta Jeļena.

Lai arī sieviete tūlīt pat izsaukusi ugunsdzēsējus, kuru depo atrodas mazāk nekā kilometra attālumā, un glābēji ieradušies zibenīgi, drīz vien atklājies, ka abi kaimiņos dzīvojošie vīrieši – aptuveni 50 un 60 gadus vecie brāļi – ugunsgrēkā gājuši bojā. Viņu dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, taču Jeļenas mājoklī tāds bija – taču klusēja.

“Nē, nē! Dūmu kā tādu mūsu pusē nebija. Bija tikai smaka. Meklējot, no kurienes tā nāk, arī aizgājām… (DP: Kā jūs domājat, no kā ugunsgrēks?) Viņi dzēra. Dzērāji. (DP: Kas tur varēja aizdegties? Teicāt vadi…) Nezinu, tas jājautā speciālistiem, jo viņi varēja gan pīpēt gultā, gan… Ja jau sadega gultā, var tikai minēt, kādā stāvoklī viņi bija. Tas viss pie ekspertiem,” teic kaimiņiene.

Laime nelaimē ir fakts, ka ugunsgrēks izcēlies ap plkst. 23.00 un kāds to vispār sajutis. Šāds pats notikums tikai pāris stundas vēlāk varētu beigties ar vēl bēdīgāku iznākumu. Skaidrā abi bijuši lāga vīri un palīdzējuši gados vecākajiem kaimiņiem, kā nu spējuši. Taču pārsvarā “hobijs” tomēr ņēmis virsroku.

Vietējā policijā par notikušo ir ierosināts kriminālprocess un tiks pieaicināti eksperti, lai noskaidrotu precīzu ugunsgrēka iemeslu. Taču vismaz pagaidām viss redzētais liek domāt, ka abu brāļu nāve tik tiešām ir saistīta ar pašu rīcību – nevērību ar uguni vai nevietā izmestu izsmēķi.

0 Komentāru

Aktuālie Degpunktā sižeti

Sadursme bija neizbēgama: apdzīšanas manevrs uz slidena ceļa "BMW" vadītājai beidzas ar nopietnām traumām

Viņa dzīvību vairs neizdevās glābt: pēc ietriekšanās luksofora stabā Mežaparkā miris "BMW" vadītājs

Uzliesmojums kādā Rīgas dzīvoklī rada smagas sekas: vīrietis ar apdegumiem nogādāts slimnīcā

Neadekvāts vīrietis daudzstāvu mājā izraisa gāzes noplūdi un vēl pauž savu neapmierinātību Gāzes dienesta darbiniekiem

"Šodien varēja izmainīties visa mana dzīve." Tēvs aiztur dzērājšoferi, kurš notrieca viņa meitu

Smagā avārijā uz Rīgas apvedceļa divi cietušie guvuši smagas traumas

Nozaga vairākus simtus vērtu velosipēdu: ģimene lūdz atpazīt garnadžus

Neuzmanīgs manevrs uz Tīnūžu-Kokneses šosejas beidzas ar trīs auto sadursmi; vienā no tiem atradās arī mazs bērns

Rīgas dzelzceļa stacijas kafejnīcā iegruvuši griesti

Strauji bremzē un ieslīd grāvī: "Opel" avārija pie Rīgas apvedceļa

Starppilsētu autobusa un militārā kravas auto sadursmē seši cietušie

Pasažieri bija spiesti evakuēties pa lūku: glābēji atklāj detaļas par Pierīgā notikušo autobusa un militārā transporta avāriju Pierīgā