Traģēdija Saldū – ēkas ugunsgrēkā dzīvību zaudē divi cilvēki

Pievienot komentāru
Traģēdija Saldū – ēkas ugunsgrēkā dzīvību zaudē divi cilvēki

“Degpunktā” regulāri vēsta par incidentiem, kuros iesaistīti galvaspilsētas bezpajumtnieki, taču arī reģionu pilsētās ir savas klaidoņu “armijas”. Naktī uz otrdienu vārda vissliktākajā nozīmē “izcēlušies” Saldus bezpajumtnieki. Divi alkohola cienītāji gājuši bojā ugunsgrēkā.

Naktī uz otrdienu Saldus ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama Kuldīgas ielas 80. nama dzīvojošajiem. Ap pusnakti glābēji saņēma informāciju par lielu ugunsgrēku ēkā. Izsaucējs informējis, ka iekštelpās varētu atrasties cilvēki. Glābēju vienības ierādās dažu minūšu laikā, bet ēka jau dega ar atklātu liesmu.

Glābēji, dzēšot ugunsgrēku un pārmeklējot telpas, atrada divus cilvēkus bez dzīvības pazīmēm. Pagaidām nenoskaidrotie bojāgājušie, visticamāk, bija saelpojušies dūmus un nav varējuši tikt ārā.

Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka 35 kvadrātmetru platībā deg saimniecības ēka. Šajā ugunsgrēkā gāja bojā divi cilvēki. Plkst. 1.58 ugunsgrēks tika likvidēts un iespējamos tā iemeslus skaidros Valsts policija.

Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka pamestajā ēkā oficiāli neviens nedzīvoja, tā bijusi tā saukto “bomžu” iemīļota apmešanās vieta. Kaimiņu teikto apstiprina arī dažādi pie ēkas atrodami priekšmeti – tukšas grādīgo dzērienu pudeles, konservu kārbas, burkas un sadzīves mantas.

Klaidoņi mitinājušies telpās, nakšņojuši un dzēruši. Mājā nav apkures un tajā, visticamāk, jau sen atslēgta elektrība. Bezpajumtnieki sildījušies, kurinot dēļus un dažādas mantas, bet vakaros dedzinājuši sveces. Ņemot vērā iedzīvotāju teikto, var secināt, ka nelaime izcēlusies neuzmanīgas apiešanās ar uguni dēļ.

Tagad pie lietas izmeklēšanas pieaicināta policija. Likumsargiem jānoskaidro patiesos aizdegšanās iemeslus, kā arī jāpārbauda, vai incidentā nav saskatāmas kāda kriminālnozieguma un tā slēpšanas pazīmes.