Traģēdija Maskavas priekšpilsētā; iesprostoti dzīvoklī, ugunsgrēkā dzīvību zaudē daudzi mājdzīvnieki

2 komentāri

Pievakarē Līksnas ielas 13. nama iedzīvotāju mieru iztraucēja ugunsdzēsēju auto sirēnas. Liesmas plosījās vienā no četrstāvu ēkas pēdēja stāva dzīvokļiem. Postažu izprovocēja kādas iemītnieces neapdomīga rīcība – pamest mājvietu, kamēr dzīvoklī kūrās krāsns. Šoreiz ugunsnelaimē cietuši cilvēki, diemžēl dzīvību zaudējuši daudzi mājdzīvnieki.

Visticamāk, bez uzraudzības atstātā čuguna krāsns izraisīja postažu ceturtā stāva dzīvoklī un kļuva par draudu visa nama iedzīvotāju veselībai. Nelaime sākās ap deviņiem vakarā, un tobrīd dzīvokļa īrnieces mājās nebija, tieši šis faktors arī ietekmēja turpmāko traģisko notikumu pavērsienu.

Postažu pamanīja kaimiņi, turklāt stipri par vēlu, kad kodīgo dūmu smaka jau pletās pa kāpņu telpu, bet pašā liesmu perēklī jau plosījās atklāta uguns. Šķietami dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, vai arī tas nenostrādāja. Briesmu brīdī cilvēki centās ķert līdzi visu, kas bija glābjams, un pa kāpnēm skriet lejā uz izeju. Līdzīgi rīkojušies arī trešajā stāvā mītošie.

“Viņai zem krāsniņas bija sabāztas visādas plastmasas bundžiņas, degoši un gruzdoši priekšmeti. Kur ir galva cilvēkam,” neizpratnē ir nama iedzīvotāja Ilona.

Ilona stāsta, kā vēl īsi pirms ugunsgrēka, esot savā miteklī, dzirdēja neizskaidrojamus trokšņus un būkšķus, kas nāca no augšējās kaimiņienes dzīvokļa. Licies, ka kāds pārvieto mēbeles. Tikai vēlāk Ilona atskārta, kas tieši radīja traucējušo skaņu. Tie bija mājdzīvnieki, kas, palikuši iesprostoti, meklēja glābiņu.

“Iedomājies, ja pieci kaķi agonijā. Pieci kaķi. Pagalam. Man to kaķīšu ir žēl, Dieva goda vārds. Protams, to cilvēku arī, bet – kur ir galva? Čuguna krāsni kurināt un aiziet prom,” uzsver Ilona.

Līdz ar ugunsdzēsējiem mājās atsteidzās arī dzīvokļa īrniece, kamēr telpās darbojās operatīvie dienesti, sieviete kopā ar pārējiem evakuētajiem gaidīja ielā. Bez darba nepalika arī neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi, jo divi ceturtā stāva iedzīvotāji sūdzējās par reiboņiem un apgrūtinātu elpošanu. Dzēšanas darbi ritēja līdz pusnaktij, un, tiklīdz no Līksnas ielas aizbrauca pēdējie glābēji, apsekot izdegušās telpas devās policisti. Šobrīd oficiālas versijas par nelaimes izcelšanās iemesliem vēl nav, taču Ilonas teiktajam par neuzmanīgu apiešanos ar krāsni pievienojas arī mūsu uzrunātais namu pārvaldes inženieris.

“Viņa gribēja ieteikt, ka tas kaut kur no malas radies, bet elektrības, gāzes dienests teica, viņu sistēmā viss ir kārtībā. Gruzdēja grīdas dēļi, tas bija pēdējais, ko vēl atrada un apdzēsa,” norāda nama pārvaldes inženieris Jānis.