Traģēdija Kalnciemā – dūmos un liesmās iet bojā redzes invalīds

Pievienot komentāru
Traģēdija Kalnciemā – dūmos un liesmās iet bojā redzes invalīds

Diemžēl traģisks ugunsgrēks piedzīvots Kalnciemā, Draudzības ielā. Tur pirms pāris dienām vienā no daudzdzīvokļu namiem, nosmokot dūmos, dzīvību zaudēja kāds cienījama vecuma vīrietis. Postaža pamanīta krietni par vēlu, neatstājot upurim nekādu iespēju uz glābiņu. Visticamāk, šim stāstam būtu bijis citāds scenārijs, ja degušajā miteklī būtu uzstādīts dūmu detektors.

Aigars mitinās ēkas piektajā stāvā, un par nelaimi kaimiņu dzīvoklī viņš sāka nojaust tad, kad viesistabā sajuta dūmus un vairs nevarēja normāli paelpot.

Dūmi nāca no ceturtā stāva mitekļa un strauji izplatījās arī kāpņutelpā. Pēc brīža par atgadījumu uzzināja arī pārējie kaimiņi. Cilvēki sagaidīja, kad pie nama piesteidzas glābēju autocisternas, parādīja ugunsdzēsējiem, kur atrodas degošais miteklis, un centās palīdzēt arī citādi.

Kad glābēji iekļuva istabā, no telpām izlauzās biezs, melns dūmu mutulis. Tas par neko labu neliecināja, jo pastāvēja liels risks, ka kāds no dzīvokļa iemītniekiem varēja nosmakt. Ugunsdzēsēji pārmeklēja telpas un virtuvē atrada uz zemes gulošu kungu.

Mediķi, kas dzīvoklī ieradās pēc ugunsdzēsēju lūguma, šoreiz bija bezspēcīgi. Vienīgais, kas viņiem atlika, – konstatēt vīrieša nāvi. Visticamāk, bojāgājušais bija dzīvokļa saimnieks, kas liktenīgajā brīdī veselības problēmu dēļ nebija spējīgs pamest telpas.

Oficiāla slēdziena, kādēļ dzīvoklī notika ugunsgrēks, vēl nav, taču Aigara viedoklim par īssavienojumu vai vadu bojājumu pievienojas arī vairākums pārējo iemītnieku. Pēc apkārtējo teiktā, bojāgājušais kungs nebija no tiem, kas aizraujas ar grādīgu dzērienu lietošanu, turklāt viņš nesmēķēja, tāpēc ir izslēgtas aizdomas par, piemēram, pavirši nomestu izsmēķi.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā