Traģēdija Juglā: no degoša dzīvokļa izvelk pensionāra līķi

2 komentāri
Traģēdija Juglā: no degoša dzīvokļa izvelk pensionāra līķi

Ceturtdien Juglā – no daudzdzīvokļu mājas Vangažu ielā – operatīvo dienestu darbinieki iznesa mirušu cilvēku. 11. stāvā dzīvojošā pensionāra dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks, un sirmais kungs pats saviem spēkiem no tā nepaspēja izglābties.

Liela daļa mājas iedzīvotāju tika evakuēti, un kaimiņi apgalvo, ka šāda nelaime jau bija gaidāma, jo pensionārs bieži atradās smagā alkohola reibumā un tāpēc nespēja rūpēties par savu drošību.

Bojāgājušais iepriekš apkārtnē piestrādāja par elektriķi. Vietējie stāsta, ka ar viņu pārāk daudz neesot kontaktējušies, jo pensionārs esot bijis vienpatis un pārlieku daudz lietoja alkoholiskos dzērienus. Tas esot traucējis iedzīvotāju mieru.

Pēc plkst. 21.00 ēkas iemītnieki pamanīja, ka apkārtnē sākusies satraukta rosība. Cilvēki pagalmā cits citam norādīja uz pensionāra dzīvokli, pa kura logu vēlās ārā melni dūmi. Bija skaidrs, ka miteklis deg, taču, kur atradās tā saimnieks, vēl nebija zināms.

Ugunsdzēsēji evakuēja kopumā 35 cilvēkus. Par laimi kāpņu telpa nebija spēcīgi piedūmota, tāpēc izmantot glābšanas maskas nebija nepieciešams. Ugunsdzēsēji ar pacēlāja palīdzību nokļuva pie degošā dzīvokļa loga un izdauzīja tā stiklu.

Atklājās, ka pensionārs joprojām atradās dzīvoklī brīdī, kad izcēlās ugunsgrēks. Viņš nebija spējīgs izkļūt no telpām un nosmaka. Vietējie ir pārliecināti, ka liesmas izcēlās dēļ neuzmanības, proti, vīrietis netīši uz tepiķa vai dīvāna nometa nenodzēstu izsmēķi un pēc tam aizmiga.

Neviens cits no ēkas iedzīvotājiem ugunsgrēkā necieta, un pēc aptuveni stundu ilgas gaidīšanas pagalmā, cilvēki varēja atgriezties savos mitekļos.