Traģēdija Jelgavā: pašas spēkiem cenšoties apdzēst ugunsgrēku, dzīvību zaudē sieviete

Pievienot komentāru
Traģēdija Jelgavā: pašas spēkiem cenšoties apdzēst ugunsgrēku, dzīvību zaudē sieviete
DEGPUNKTĀ

Īpašuma glābšana, riskējot ar dzīvību nav attaisnojama, – to vienmēr uzsvēruši ugunsdzēsēji. Kāda sieviete Jelgavā gan cerēja, ka spēs apdzēst liesmojošo vasarnīcu vēl pirms atbrauc palīgi, tomēr pārrēķinājās un samaksāja visaugstāko cenu

Nu jau izdegušajā ķieģeļu namā ilgus gadus vasarās dzīvoja pusmūža vecuma pāris. Nelielā ēka ar dārzu ģimenei bija kā vieta, kur atpūsties no ikdienas steigas. Pirms kāda laika ģimenes galva aizgāja mūžībā, un kundze māju apciemoja aizvien retāk. Piektdien viņa ierādās, lai sakoptu dārzu un nopļautu zāli, taču šis īpašuma apmeklējums izrādījās liktenīgs.

Traģiskie notikumi risinājās pusdienas laikā, kad uzliesmoja viena no nama istabām. Tobrīd saimniece atradās dārzā un postažu laikus nepamanīja. Kaut ko nelāgu viņa atskārta tikai tad, kad nams jau bija liesmu pārņemts. Visticamāk, cenšoties glābt īpašumu, viņa nolēma riskēt ar dzīvību un doties tieši liesmās un dūmos.

“Viņa ārā dedzināja atkritumus. Viņa acīmredzot ieraudzīja, ka tur deg un aizskrēja uz turieni, un viss. Nosmaka. Nevarēja tikt ārā un nosmaka, visticamāk. Ira brauca garām pusvienos un izsauca ugunsdzēsējus,” stāsta kaimiņiene.

Glābēju ekipāžās pie nama piestāja pavisam drīz, bet līdzēt saimniecei vairs nebija iespējams. Tiekot iekšā degošajā namā, kundze atrasta guļam uz grīdas bez dzīvības pazīmēm.

“Krāsns viņai nebija, elektrības arī nebija. Jā, elektrības viņai nebija. Tas ir no sveces, kaimiņiene redzēja, ka no sveces aizdegās. Ļuda daudzas reizes pie viņas gāja ciemos un redzēja, ka viņa sveces dedzināja,” stāsta kaimiņiene.

Notikušā izmeklēšanu tagad uzsākuši Jelgavas policisti. Šobrīd oficiāla slēdziena no kā ēkā sākās uzliesmojums vēl nav.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!