Traģēdija Daugavpilī! Ugunsgrēka laikā grūtniece izlec vai izkrīt pa 7. stāva logu

4 komentāri

Biezos dūmus, kas ap pusdiviem dienā sākuši velties pa septītā stāva logiem, vietējie varējuši redzēt no vairāku kilometru attāluma. Tikai divas minūtes pēc pirmā trauksmes zvana notikuma vietā jau piestājuši pirmie ugunsdzēsēju auto. Diemžēl ziņa saņemta novēloti, un dzīvoklī mītošo dzīvības nav izdevies glābt. Ģimenes galva nosmacis dūmos, bet viņa dzīvesbiedre, glābjoties no svelmes, izlēkusi vai izkritusi pa septītā stāva logu.

Sieviete izlēca pa logu brīdī, kad glābēji jau grasījušies pacelt autokāpnes, lai dotos palīgā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Regīna, kura strādā veikaliņā iepretim daudzstāvu namam stāsta, ka, atceroties notikušo, pārņem bezspēcības sajūta. Tobrīd prātā pat esot iešāvusies doma, ka kāds varētu mēģināt apakšā nostiept audumu vai ko tamlīdzīgu, lai mīkstinātu kritienu. Diemžēl neviens tālāk par domām nav ticis.

“Visi to filmēja. Visiem doma, – ka tik ātrāk to kur publicēt, bet patiesībā tāda traģēdija! Šeit bija tik daudz cilvēku. Būtu kāds… pat man te ir sega… Aizietu… Šausmīgi. Visi ir tik vienaldzīgi,” stāsta aculieciniece.

Tikmēr kaimiņi atzīst, ka lielākā daļa mājas iedzīvotāju par nelaimi nav nojautuši līdz pat brīdim, kad kāpņu telpā jau atskanējis skaļš troksnis un ugunsdzēsēju saucieni.

“Mēs izgājām ārā, kad viņi sazāģēja un atvēra tās durvis, un šeit iegāzās dūmu mākoņi. Es aizgāju un apāvu kājas, apģērbos. Atradu savus dokumentus… Ja nu pēkšņi jābēg,” stāsta kaimiņiene.

Pensionāre stāsta, ka katrā šā nama dzīvoklī uz lodžijas ir ierīkotas evakuācijas kāpnes. Diemžēl šajā reizē tās nav bijis glābiņš, jo liesmas plosījušas vienīgo vienistabas dzīvokļa istabu, caur kuru iemītnieki varētu nokļūt uz lodžijas.

“Taisnības labad jāsaka, ka daudzi tās lūkas aizmetina. Nezinu, kāda iemesla dēļ. Lūk, tas ir interesanti. Man, piemēram, ir bail… pēc šāda ugunsgrēka. Ja es zinu, ka tur kāds varbūt aizmetinājis lūku, jo viņam bija nelīdzena lodžijas grīda… Lūk, tas ir bīstami,” stāsta kaimiņiene.

Blakus dzīvojošie kaimiņi visi kā viens ir šokēti.

“Varbūt, ka man nav taisnība, bet piedodiet… Lai cilvēks gulētu vannā, bet sieviete kliegtu tur… Tas viss ir piefiksēts, tas ir internetā. Es nesaprotu, es neko nesaprotu. Lai viņa, būdama stāvoklī izlēktu pa logu. Kas tur bija? Kas tur notika?” – tā saka kāda kaimiņiene.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Daugavpils 2. daļas komandieris, kura vīri pirmie ieradušies nelaimes vietā un kurš pēc notikušā izpētījis izpostīto dzīvokli, pieļauj, ka šā notikuma traģiskās sekas varētu būt saistītas ar to, ka septītajā stāvā mītošie dienas vidū gulējuši un notiekošo pamanījuši vien tad, kad bijis jau par vēlu ko glābt. Iespējams, ieraugot dūmus un liesmas, cilvēki krituši panikā.

Foto

Aveņu ielas iedzīvotāji bojāgājušajiem velta tikai labus vārdus, sakot, ka ģimene dzīvojusi mierīgi un saticīgi. Bērni jau izskoloti un dzīvojuši atsevišķi. 57 gadus vecais ģimenes galva strādājis par taksistu. Ne viens, ne otrs, nekad nav redzēti iedzēruši vai dzirdēti skandalējam.

Lai pasargātu sevi no šādiem dzīves pavērsieniem, ugunsdzēsējiem ir tikai viens ieteikums – iegādājieties un uzstādiet kvalitatīvus dūmu detektorus. Ja pats nepamanīsiet tā spalgo signālu, varbūt to izdzirdēs kaimiņi. Jebkurā gadījumā, tas palielina jūsu izredzes izglābties.

TOP komentāri

 • Ircic
  0 0 0

  Ircic

  Kāda grūtniece, ja "57 gadus vecais ģimenes galva strādāja par taksistu, ugunsgrēkā nosmacis, bet viņa dzīvesbiedre izleca vai izkrita pa 7.stāva logu"???
 • Mārtiņš
  0 0 0

  Mārtiņš

  Nu Latviešu tauta nekad nau izcēlusies ar smadzenēm, jo pirmais ir Popularitāte Youtube, nevis izglābs citu! Ir tikai trīs vārdi - Latvieši neko nemāk!
 • Владимир Ольховиков
  0 0 0

  Владимир Ольховиков

  Ja tiesham lukas uz lodzijam ir azmetinatas

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl