Tik tiešām cilvēka labākais draugs! Suns brīdina par postošu ugunsnelaimi kaimiņu mājā

1 komentārs
Tik tiešām cilvēka labākais draugs! Suns brīdina par postošu ugunsnelaimi kaimiņu mājā

Par to, ka suņi ir cilvēka labākie draugi, dzirdēts bieži. Naktī uz pirmdienu, 7. janvāri, piedzīvotais Bukultos pierādīja, ka par nelaimi dzīvnieki nojauš krietni ātrāk nekā viņu saimnieki.

Zeltainais retrīvers vārdā Loreta pamodināja savu saimnieku Raimondu, lai brīdinātu, ka kaimiņu mājā izcēlies ugunsgrēks, tādēļ laikus tika izsaukti glābēji. Pēc tam suns aizveda Raimondu pie cietušās kaimiņienes, kura slēpās no liesmām mājas pagalmā.

Vadžu ielas iedzīvotāji jau bija devušies pie miera, kad kaimiņa suns vārdā Loreta sacēla trauksmi. Loretas saimnieks Raimonds centās dzīvnieku nomierināt, līdz saprata, ka viņa uzticamais suns bez iemesla tādu traci tomēr neceltu. Izejot pagalmā, lai noskaidrotu, kas lēcies, Raimonda acu priekšā pavērās biedējošs skats.

82 gadus vecā sieviete slēpusies aiz sausās tualetes pārdesmit metrus tālāk no degošās mājas. Liesmas strauji izplatījās, un aizdegās arī tējas namiņš, kurš bija uzcelts tieši pie Raimonda sētas žoga. Sirmā kundze bija pamodusies laikus, lai izkļūtu no degošās mājas pašas spēkiem.

Mājas saimniece šobrīd atrodas slimnīcā, jo pa ceļam uz izeju nācās skriet cauri liesmām. Kundzes kustības ikdienā esot lēnas, stāsta sievietes znots Valdis, turklāt, tikko uzrauta no miega, orientēties traucēja arī šoka stāvoklis. Par laimi, sievietes stāvoklis ir stabils, viņas dzīvībai briesmas nedraud.

Dienu iepriekš Valdis sievas mātei bija pievedis malku, lai krāsnij pietiktu kurināmā. Viņš pieļauj, ka atvestajās pagalēs, kas bija saliktas viesistabā, iekļuvusi kāda dzirkstele.

Vīrietis šobrīd lemj, ko iesākt ar ēkas krāsmatām. Viņš nav pārsteigts, ka liesmas viens pāris minūtēs “aprija” sievas mātes māju, jo tā neesot bijusi ugunsdroša.

Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts īsi pirms plkst. 6.00, un liesmas izpostīja kopā 170 kvadrātmetru platību, kā arī kaimiņa Raimonda sētas žogu.

1 komentārs