Teikā kādā pamestā mājā, iespējams, bezpajumtnieki iekur ugunskuru

0 Komentāru

12. augusta naktī Rīgā, Teikā, izcēlies ugunsgrēks kādā mājā, kura līdz šim vietējiem iedzīvotājiem šķitusi pamesta, un tajā pat bijis aizliegts uzturēties. Mājas telpās bijusi ierīkota ugunskura vieta un tam blakus degvielai līdzīgs šķidrums, stāsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Cilvēki, kas šodien ar kājām vai velosipēdu šķērsoja Gaisa tiltu, pamanīja, ka krasi mainījusies ierastā aina. Proti, Brīvības gatves pamestais grausts ar 220. numuru ir daļēji sadedzis. Ņemot vērā, ka ēkā nav atļauts ieiet, vietējie kā potenciālo ugunsgrēka iemeslu min vienu un to pašu.

“Ja jau aizdegās, tad jau bezpajumtnieki tiek. Es domāju, ka kaut kādu iespēju jau atrod. Man liekas, ka te jau nekādas elektrības nav, lai varētu būt īssavienojums,” stāsta vietējā iedzīvotāja Ligita.

“Acīmredzot kāds tur ir bijis – tie, kuriem nav pastāvīgas mājvietas,” pārliecināts ir garāmgājējs Ēriks.

Ugunsnelaime izcēlās plkst. 23.00 vakarā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki cilvēkus ēkā nesastapa, kaut arī sadzīves mantas iekštelpās liecināja, ka kāds šeit mitinās, par spīti aizliegumam.

“Ugunsdzēsēji konstatēja, ka deg dzīvoklis un jumts ar kopējo platību 50 kvadrātmetru. Ugunsgrēks tika likvidēts ar plkst. 2.00, ” stāsta VUGD pārstāvis.

Dzīvokļa iemītnieki, iespējams, paslepus sagaidīja, kad aizbrauc pēdējās operatīvo dienestu brigādes, un atgriezās mājvietā. Par to varētu liecināt notikumi pāris stundas vēlāk.

“Šorīt tika saņemts atkārtots izsaukums uz to pašu adresi ap plkst. 8.30. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka tajā pašā dzīvoklī ir notikusi aizdegšanās. Šoreiz tur ierīkots ugunskurs, blakus atrasta pudele ar viegli uzliesmojošu šķidrumu,” skaidro VUGD.

Daļa atbildības par notikušo ir jāuzņemas cilvēkiem, kam pieder nolaistais īpašums, jo viņu pienākums ir rūpīgi norobežot ieeju.

To, vai šajā ēkā patiešām kāds dzīvo pastāvīgi un vai dedzināšana bijusi ļaunprātīga, noskaidrot ir policijas uzdevums.

0 Komentāru