“Te ir gāzes vads – varēja sprāgt!” Aizdegoties 18 pastkastītēm, kādā Rīgas namā iedzīvotāji nonāk briesmās

5 komentāri

Aizvadītajā nedēļas nogalē kādā piecstāvu dzīvojamā mājā Rīgā ar atklātu liesmu degušas 18 koka pastkastītes. Tās izraisījušas pamatīgus dūmus un glābējiem nācies no visas ēkas evakuēt 18 cilvēkus, savukārt vēl vienu steigā izglābt.

Ugunsgrēks izcēlies Brīvības gatvē. Kad pirmo trīs stāvu iedzīvotāji caur durvju spraugām dzīvokļos sajuta dūmus, bija jau par vēlu – kāpņutelpa jau bijusi liesmās. Iedzīvotāji patvērās savos dzīvokļos, izsauca ugunsdzēsējus un nogaidīja – nevienam nebija pat nojautas, no kurienes ceļas apjomīgie dūmi un kas tik plaši varētu degt.

“Es atbraucu, kad viss jau dega. Man pazvanīja un pateica, ka deg. Es jau nobijos, ka ir runa par manu dzīvokli. Atskrēju un sapratu, ka deg tikai šeit,” stāsta kāds nama iedzīvotājs.

Savukārt vēl kāda nama iedzīvotāji min: “Te ir gāzes vads, un mēs nezinājām, vai tas varētu uzsprāgt vai ne. Pēc tam mums pateica, ka būtu varējis sprāgt.”

Kā stāsta kaimiņi, ugunsdzēsēji ieradās ātri. Notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva kāpņu telpā deg gandrīz divdesmit koka pastkastītes. Liesmām izplešoties, izdega arī abas blakus esošās durvis uz kāpņutelpu un pagrabu.

Ugunsdzēsēji kopumā evakuēja 18 cilvēkus, starp tiem bija astoņi bērni. Vienu cilvēku izglāba ar glābšanas maskas palīdzību. Arī pirmā stāva kaimiņienes suni izdevies operatīvi nogādāt drošībā.

Par ugunsgrēka cēloni izskan tikai viena versija – kāds ļaunprātīgi ņēmis un aizdedzinājis viegli uzliesmojošās pastkastītes ar visām papīra vēstulēm.

Notikuma vietā ieradās arī šā nama apsaimniekotāja darbiniece, lai apsekotu un fiksētu zaudējumus.