Talsu novadā kaimiņš riskē ar savu dzīvību un izglābj cilvēku no liesmu pārņemtas mājas

Pievienot komentāru
Talsu novadā kaimiņš riskē ar savu dzīvību un izglābj cilvēku no liesmu pārņemtas mājas
EDIJS PĀLENS, LETA

Svētdien vakarā Talsu novadā kaimiņš izglābis cilvēku no liesmu pārņemtas mājas, portālu Skaties.lv informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 19.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Talsu novada Īves pagastā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju no dzīvojamās mājas cēlās liesmas.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva dzīvojamā māja 120 kvadrātmetru platībā un ēkai jau bija iebrucis jumts.

Pirms ugunsdzēsēju ierašanās ugunsnelaimi bija pamanījis kaimiņš, kurš, riskējot ar savu veselību un dzīvību, pēc piezvanīšanas uz 112 bija ieskrējis degošajā un sadūmotajā ēkā un izglābis tajā esošu cilvēku. Izglābtais bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD). Plkst. 0.39 ugunsgrēks tika likvidēts. VUGD pateicas kaimiņam par drosmīgo un pašaizliedzīgo rīcību.

Kopumā aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma 95 izsaukumus – 48 uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.