“Tagad trīs bērnu mamma paliek bez ratiņiem!” Ventspilī ļaundari kāpņu telpā aizdedzina bērnu ratiņus

4 komentāri
“Tagad trīs bērnu mamma paliek bez ratiņiem!” Ventspilī ļaundari kāpņu telpā aizdedzina bērnu ratiņus
DEGPUNKTĀ

Nedēļas nogalē Ventspilī kādas piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā izcēlās ugunsgrēks. Ar autokāpņu palīdzību no otrā stāva tika izglābts viens cilvēks, savukārt vēl pieci paši saviem spēkiem pameta piedūmotās telpas, bet ļaunprātīgo dedzinātāju, kurš trepēs pielaida uguni bērnu ratiņiem, atrast vēl nav izdevies.

Ap plkst. 20.00, kad Siguldas ielas 21. nama iedzīvotāji mierīgi darīja mājas darbus vai skatījās televīziju, kāpņu telpā kāds sāka intensīvi trokšņot, it kā pārvietotu mēbeles.

Kad trokšņi vairākas minūtes nerimās, mājinieki steidza pie durvju actiņām lūkot, kas kāpnēs notiek. Ieraugot, ka mēbeles neviens nestaipa un nebīda, bet deg bērnu ratiņi, bija jārīkojas. Natālija un viņas kaimiņiene Zoja ķēra spaiņus ar ūdeni, un līdz glābēju atbraukšanai liesmas bija apdzēstas.

“Ja tas notiktu naktī, cilvēki… Vispār baisi bija. Te viss liesmoja, baisi, kad es to visu ieraudzīju, ļoti baisi,” stāsta Natālija.

Tagad iedzīvotāji notikušajā vaino nelūgtus viesus. Kāpņu telpā jau reiz degušas pastkastītes, un, šķiet, piromānu apetīte aug.

“Māsa redzēja, ka te divi čigāni bija, runāja pa telefonu. Kaimiņš redzēja, ka divi čigāni stāvēja, vēl aizsmēķēt viņam paprasīja,” norāda mājas iedzīvotājs Ainārs.

Savukārt mājas iedzīvotājs Viktors raidījumam “Degpunktā” atklāj: “Kaimiņš teica, ka te divi kaut kādi sīkie bijuši. Viņi nav no mūsu kāpņu telpas. Viņš nāca mājās, viņam prasīja uzsmēķēt.”

Natālija aizstāv vietējos čigānu diasporu un saka, ka tas ir tikai aizspriedums. Tiklīdz kas atgadās, vaino viņus, bet neviens neaizdomājas, ka trešajā stāvā dzīvo nelabvēlīga ģimene ar ne vienu vien grēku uz sirdsapziņas.

Natālija saka: “Tagad viegli visu uz čigāniem norakstīt, saprotiet! Tiem tur varbūt traucēja? Viņi vienmēr velosipēdus nes no trešā stāva. Jā, viņiem tiešām traucēja ratiņi. Bet viņi vienmēr aizbildinās, ka visi šie jautājumi nav adresējami viņiem, bet cik mēs no viņiem jau esam cietuši. Trūkst faktu. Lūk, namrunis izšķaidīts. Neesot faktu. Sadedzināt bērnu ratiņus, un tagad trīs bērnu mamma paliek bez ratiņiem – tas ir vispār! Bet – ja nu tur bērns gulētu?”

Sadegušie ratiņi maksāja 500 eiro. Arī kāpņu telpā tagad nepieciešama tīrīšana un kosmētisks remonts, tā kā zaudējumi ir lieli, un policijā par notikušo sākts kriminālprocess. Iedzīvotāji ļoti cer uz likumsargu aktīvu rīcību, jo vēl viena ugunsnelaime mājā kādam var izrādīties liktenīga.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!

4 komentāri