“Tādas liesmas bija, ārprāts!”; tikai pēc diennakts izdodas likvidēt paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Suntažos

Pievienot komentāru

Ugunsdzēsības un glābšanas dienests šodien pēc pulksten trijiem dienā likvidēja plašo ugunsgrēku kokzāģētavā SIA “Upeslīči” Suntažos. Darbs bija apjomīgs un prasīja lielus resursus. Divi cietušie ugunsdzēsēji vakar tika nogādāti slimnīcā ar smagiem ievainojumiem.

Suntažos vairākas ugunsdzēsēju brigādes šodien dienas pirmajā pusē joprojām centās likvidēt apjomīgo ugunsgrēku, kas izcēlās vietējās kokapstrādes uzņēmumā, vakar, pēc vieniem dienā. Ciema iedzīvotājs Jurģis bija klāt brīdī, kad liesmas sāka plesties plašumā. Vīrietis ugunsgrēku apraksta kā lielāko, ko jebkad redzējis.

“Es izgāju ārā ar mazbērniem un redzēju, ka ap diviem viss jau dega. Baigi melni dūmi, tādas liesmas bija, ārprāts,” stāsta Suntažu iedzīvotājs Jurģis.

Kad ieradās ugunsdzēsēju brigādes, liesmu platība bija sasniegusi 1400 kvadrātmetrus. Dzēšanas darbu laikā, kad divi no glābējiem atradās degošajā ēkā, virs viņiem sabruka dzelzsbetona konstrukcijas. Viens no vīriem tika iespiests un arī otrs guva nopietnus ievainojumus.

Dienesta kolēģi cietušos ugunsdzēsējus atsvabināja ar hidraulisko instrumentu palīdzību un mediķi vīrus nekavējoties nogādāja slimnīcā. Ķeipenes posteņa komandieris, kuram šodien “Degpunktā” jautāja par vakardien notikušo, pagaidām neuzņemas spriest, kāpēc notika nelaimes gadījums, jo nestrādāja notikuma vietā.

“Tajā brīdī notika dzēšanas darbi tieši no ēkas iekšpuses, jo no ārpuses tur piekļūt degšanas perēkļiem nebija iespējams. Sīkāk es nevarēšu pateikt, jo to izvērtēja glābšanas darbu vadītājs un viņa lēmumu es nevaru šobrīd komentēt. Ja es būtu uz vietas un redzētu, zinātu, kā tur viss notiekās un notikās, tad es jums varētu kādu komentāru šajā jautājumā izstāstīt,” norāda VUGD Ķeipenes posteņa komandieris Jānis Mandelis.

Posteņa komandieris atzīst, ka ugunsgrēks, visticamāk, izcēlās kādā no ražošanas ierīcēm, notiekot elektrības īssavienojumam.