“Tā māja mēneša laikā jau otro reizi deg”; vietējie atklāj jaunus faktus par postošo ugunsgrēku Pētersalas ielā

2 komentāri

Piektdien stāstījām par postošu ugunsgrēku, kas izcēlās neapsaimniekotā ēkā Rīgā, Pētersalas ielā, kur dzēšanas darbos piedalījās prāvi glābēju spēki, turklāt viens no ugunsdzēsējiem cieta un nonāca mediķu aprūpē. Šodien vietējie iedzīvotāji atklāja jaunus faktus par iespējamajiem notikušā cēloņiem.

Pētersalas ielas devītā nama vārtrūmē izvietots visai amizants uzraksts ar aizliegumu lietot stirpos grādīgos dzērienus un piesārņot apkaimi. Piektdienas pievakarē, iespējams, tieši šā aicinājuma neievērošanas dēļ notika postošs ugunsgrēks nama pagalmā, kur ar atklātu liesmu aizdegās divstāvu neapsaimniekota ēka. Vietējie iedzīvotāji pārliecināti, ka ugunsgrēku sarīkojuši bezpajumtnieki, kuri reibuma stāvoklī tīši vai netīši ēku aizdedzinājuši.

“Es redzēju, ka tur sāka vienkārši degt. Nevienam šeit nav nojausmas, kā sākās. Varētu būt, ka kaut kādi bezpajumtnieki kaut ko dedzināja, un tad nodega māja. Elektrība tur jau ir gadiem atslēgta. Tā māja gandrīz mēneša laikā jau otro reizi deg. Varētu būt, ka, jo tur dzīvo bezpajumtnieki. Par to māju jau “youtube” īsfilma ir,” stāsta vietējais iedzīvotājs Kristaps.

Dzēst apjomīgo ugunsgrēku, kas sasniedza simtu septiņdesmit kvadrātmetru platību, devās piecas autocisternas, un notikuma vietā strādāja divdesmit deviņi glābēji. Tikai vēlā pievakarē posts likvidēts, taču pēc ugunsdzēsējiem apsekot graustu devās Valsts policijas izmeklētāji. Vietējie stāsta, ka šo bīstamo namu sen vajadzēja nojaukt vai vismaz kārtīgi nožogot, lai liegtu pieeju svešiniekiem. Versija, kas likumsargiem arī ir jāpārbauda, vai ugunsgrēks nav saistīts ar kāda no zemes īpašnieku mēģinājumiem graustu nojaukt lētāk.